28.02.2005.
Internacionalni karate turnir u Tuzli
Čakić na visokom nivou
U Mejdanu je poceo Sesti internacionalni karate turnir TK open, na kojem je ucesce uzelo oko 650 takmicara iz: BiH, Hrvatske, SCG, Slovenije, Makedonije, Madjarske. Medju sudionicima bili su i nosioci medalja sa evropskih i svjetskih prvenstava.

Prvog dana odrzano je takmicenje u kadetskoj, juniorskoj i seniorskoj konkurenciji. U borbama kod seniora, do 60 kg, pobijedio je Tomislav Stepic, iz Hrvatske. Dario Svetic, takodjer, reprezentativac Hrvatske, trijumfovao je u kategoriji do 65 kg. Mensur Cakic, clan KK Bosnjak iz Konjica (svjetski juniorski viceprvak) najbolji je u kategoriji do 70 kg, a Mario Vucic, iz Hrvatske, do 75 kg. Milos Ajdacic iz SCG je osvojio prvo mjesto do 80 kg, a u kategoriji preko 80 kg, zlatom se “okitio” Oliver Mandaric, KK Boljitak, reprezentativac BiH.

U zenskoj konkurenciji sva prva mjesta pripala su reprezentativkama BiH. Do 53 kg zlato je osvojila Una Selman, do 60 kg Mirsada Suljkanovic, a preko 60 kg Arnela Odzakovic.

U ekipnoj konkurenciji - seniori, prva je Hrvatska, ispred SCG, KBS Tuzla Sinbra i Studentskog grada. Kod zena trijumfovala je selekcija SCG, srebro je pripalo drugoj ekipi BiH, a bronza prvoj ekipi BiH i Soko Starku iz Beograda.

Ukupno, najuspjesnija ekipa je KBS Tuzla Sinbra a takmicar Senad Basic iz istog kluba sa cetiri medalje (dvije zlatne, te po jednom srebrnom i bronzanom).

Jucer je odrzano i takmicenje za djecu, u svim uzrasnim kategorijama.

Priredio(la): cupo / oslobođenje