18.03.2005.
Landeka promašio šansu za remi

Italija 3 (2) - BiH 2 (0)

Strijelci: 1:0 Vantađiasto u 20, 2:0 Vantađiasto u 38, 2:1 Jelić u 54. (iz penala), 3:1 Pele u 75, 3:2 Pehlić u 81. minutu. Stadion: ˝Đino Kalauzi˝ u Di Gradiski. Gledalaca: 1.000. Sudija: Đirardi Di Sandona (Italija).

ITALIJA: Kasano, Ponante, Molinaro, Biondinio, Gastaudelo, Mikoluci, Padalino, Đanone, Bernaci, Lovodi, Vantađiasto. Još su igrali Pele, Agazi, Pelusu, Rinaudo, Roseli, Galaso, Masini.

BOSNA I HERCEGOVINA: Baotić, Bogičević, Barišić, Studenović, Landeka, Husić, Smajić, Lukačević, Jelić, Vršajević, Dajić. Još su igrali Martinović, Pehlić, Halilović, Merdić, Đurić, Delić.

Mlada fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine juče je u Di Gradiski poražena od domaćih vršnjaka Italije 2:3 (0:2) u prijateljskom susretu. U domaćem sastavu nije bio nijedan fudbaler iz ˝Serije A˝.

Ovaj susret poslužio je selektorskom tandemu Ibrahima Zukanovića i Branimira Tulića kao provjera za kvalifikacione mečeve protiv Belgije i Litvanije krajem ovog mjeseca.

Poveli su Italijani u 20. minutu preko Vantađiasta, a 18 minuta kasnije isti igrač je opet savladao Baotića i s tim rezultatom se otišlo na odmor iako je Petar Jelić pred kraj prvog dijela pogodio prečku.

U nastavku bh. ˝nade˝ su zaigrale angažovanije, što je urodilo plodom u 54. minutu, kada su Italijani u svom šesnaestercu oborili Edina Pehlića, arbitar Di Sandona je dosudio jedanaesterac koji je u gol pretvorio Jelić.

Petnaest minuta prije kraja Pele je povećao rezultat na 3:1 nakon kontranapada kada je prizemnim udarcem sa sedam metara savladao golmana BiH.

Konačan rezultat postigao je Edin Pehlić u 81. minutu kada je iskosa sa desne strane šutirao sa 16 metara i bio precizan. U 87. minutu bh. ˝nade˝ su imale priliku za remi, ali je Davor Landeka šutirao iz povoljne pozicije pokraj gola.

Priredio(la): sunce/Nezavisne