20.04.2005.
Premijerna nogometna liga BiH
Jedan gol za tri boda
SLOBODA – LEOTAR 1:0 (1:0)

I to je moguce - Senad Mujic je prebacio gol s tri metra (Snimio: Miro Petrovic)
Tuzla – Stadion Tušanj. Vrijeme sunčano i toplo, teren dobar. Gledatelja 2.000. Sudac: Živković (Orašje) – 5. Pomoćnici: Tomas (Drinovci), Lacić (Brčko). Četvrti sudac: Zovkić (Gradačac). Delegat: Šilić (Sarajevo).
Strijelac: 1:0 Nikolić (27).
SLOBODA: Medić 7, Halilović 7, Krupinac 6, 5, Kuduzović 6, 5, Sarajlić 5, 5, Mujić 5 (od 82. Kasapović -), Smajlović 6, 5 (od 68. Jurić 6), Nikolić 7, Hadžić 6, 5 (od 46. Okanović 6), Vojvodić 6, Čović 6, 5. Trener: Sakib Malkočević 6, 5.
LEOTAR: Berak 7, Mičeta 6, Dreč 5, 5, Vukičević 6, Radović 6, Bošković 5, 5 (od 83. Ratković -), Minić 5, Miljanović 5 (od 68. Joksimović 5, 5), Jovanović 5, Stupić 5, Vučinić 5 (od 68. Andrić 5, 5). Trener: Slavko Jović.
OCJENA IGRE: 6. ŽUTI KARTONI: Vojvodić (41), Sarajlić (68), Krupinac (83), Halilović (90). CRVENI KARTONI: -. IGRAČ UTAKMICE: Staniša Nikolić.

Jedan pogodak u lošoj utakmici, donio je Tuzlacima tri boda. Četvrtu pobjedu na svom Tušnju ovog proljeća, domaći su izborili u igri u kojoj je Leotar bio gotovo potpuno bezopasan suparnik. Ma, niti jedan ozbiljan pokušaj da se ugrozi mreža vratara Medića gosti nisu napravili.
Jedini pogodak postigao je vrijedni Staniša Nikolić u 27. minuti utakmice. Sarajlić je uposlio Mujića, ovaj se spetljao i nije uputio dobar šut, ali je na odbijenu loptu natrčao Nikolić i sa 16 metara je svladao vrlo dobrog Beraka. Vratara je prevarilo i što je lopta od neravnine odskočila i izmakla mu kontroli.
Prije toga Sloboda je mogla postići gol u 6. minuti, kada je Vojvodić uposlio Mujića, ovaj je pokušao glavom, ali nije dobro zahvatio. Natrčao je Mirzet Krupinac i promašio okvir vrata sa samo 5 metara. Četiri minute kasnije sudac Živković je prestrogo je dosudio 11-erac za Slobodu, navodno zbog obaranja Smajlovića. Pravda je zadovoljena – šut kapetana Adnana Sarajlića vratar Berak je obranio.
Pravu reviju promašaja u nastavku utakmice priredili su domaći nogometaši, a novinari nisu mogli odlučiti kome da odaju počast za promašaj utakmice, jer su u ravnopravnoj konkurenciji ostali Darko Vojvodić (66) i Senad Mujić (68.), kada nisu zatresli mrežu ni sam 3-4 metra!