22.05.2005.
Sport
Eurogol Sarajlića za slavlje Tuzlaka
U istoriji su Sloboda i Čelik odigrali na desetine utakmica, ali su rijetko koje okarakterisane kao jučerašnja borba za goli premijerligaški život. U situaciji kad se ova dva tima bore za bodove spasa, u subotu su tuzlanski nogometaši stigli do zlata vrijedne pobjede (2:0) kojom su osigurali da i naredne sezone budu u elitnom razredu bh. nogometa.

Vrijedi istaći da su navijači Slobode stadion ˝Tušanj˝ ispunili do posljednjeg mjesta i tako stvorili prekrasan dekor, koji je trebalo da inspiriše igrače oba tima da pokažu svu ljepotu nogometne igre, bez obzira na važnost meča. Cijelu utakmicu domaći su imali inicijativu, dok su gosti bili više orijentisani na odbranu vlastitog gola, ali samo do prvog pogotka Slobode, tačnije Senada Mujića.

Do prednosti Tuzlaci stižu u 24. minuti kada agilni Darko Vojvodić prolazi po lijevoj strani, u padu upućuje centaršut, a na drugoj stativi se Mujić vinuo ˝nebu pod oblake˝ i loptu glavom kroz ˝šumu˝ nogu poslao iza leđa nemoćnog Asmira Avdukića. Tri minute kasnije ponovo je asistent bio Vojvodić, ali ovaj put Mirzet Krupinac, komandant odbrane Slobode, ne pogađa mrežu gola Čelika.

U nastavku susreta, Esher Hadžiabdić, trener Zeničana na teren šalje iskusnog Admira Hasančića, međutim ni to nije pomoglo Čeliku da poveže redove i ozbiljnije zaprijeti golu Tuzlaka. Najbolje prilike ponovo propuštaju domaći i to preko Samira Kuduzovića i strijelca prvog gola Mujića. Naime, bila je to slična akcija kao i kod vodećeg gola. Ponovo je asistent bio neumorni Vojvodić, ali je ovaj put Mujić udarcem glavom, umjesto gola, zatresao prečku. Kada su domaći navijači s nestrpljenjem očekivali kraj utakmice njihove muke je u 83. minuti prekratio najbolji pojedinac - Adnan Sarajlić. Bio je to slobodan udarac sa dvadesetak metara od gola Čelika, a Slobodin kapiten postigao je rijetko lijep gol. Lopta se od prečke odbila u gol gostiju za veliko slavlje. Tada je bilo evidentno da su tuzlanski nogometaši ispunili cilj i da će ostati u Premijer ligi, dok će Čelik bodove spasa tražiti u narednom kolu kada na ˝Bilino polje˝ stiže trebinjski Leotar.

Svakako da treba istaći i jedan nemio događaj na utakmici. Darko Vojvodić, nogometaš Slobode, bio je na stalnom udaru navijača Čelika. Naime njega su popularni ˝Robijaši˝ često vrijeđali na nacionalnoj osnovi. Podsjetimo, napadač Slobode je u prvom dijelu sezone branio boje Zeničana i sigurno da nije zaslužio ovakve uvrede.

Priredio(la): tz / jutarnje