14.08.2005.
Željezničar deklasirao Slobodu
Željezničar je s ubjedljivih 4:1 juče pobijedio tuzlansku Slobodu na ˝Grbavici˝ i tako zaposjeo čelnu poziciju na tabeli sa maksimalnih šest bodova, koliko ima i drugoplasirana Modriča Maksima.

Prvi su zaprijetili gosti iz Tuzle u desetom minutu. Slobodan udarac s lijeve strane izveo je Adnan Osmanhodžić, ali Faris Efendić je bez problema zaustavio njegov šut. U 18. minutu veliko slavlje ˝Manijaka˝. Haris Bešlija probio je desnu stranu i povratnom loptom na vrhu šesnaesterca pronašao Admira Vladavića.

Pojačanje ˝Želje˝ iz Veleža oslobodio se svog čuvara i preciznim prizemnim udarcem matirao golmana Ratka Dujkovića. Tri minuta kasnije slavlje domaćih se nije ni stišalo, a ˝plavi˝ su udvostručili vođstvo. Edin Dudo centrirao je s desne strane u šesnaesterac gostiju, a najviši u skoku na 11 metara bio je Emir Hadžić, koji udarcem glavom pogađa nebranjeni dio mreže.

Do kraja poluvremena Enes Mešanović u 40. minutu imao je priliku da smanji vođstvo domaćina, ali je Efendić odbranio njegov udarac. Sarajlije su zaprijetile i preko Damira Memiševića i Hadžića u 42. i 45. minutu, ali oba puta lopta je otišla pored gola.

˝Željo˝ je furiozno krenuo i u drugom poluvremenu, a za pet minuta domaćini su postigli još dva gola, a oba puta strijelac je bio Admir Raščić. U 79. minutu Tuzlaci su bili u prilici kada je na asistenciju Senada Mujića, Emir Kasapović dobro šutirao, ali je Damir Memišević loptu s gol linije izbacio u polje. Ipak, u 88. minutu Sloboda je postigla počasni gol iz penala, a strijelac je bio Kasapović.

S. ŠIŠIĆ

Željezničar 5 (2) - Sloboda 1 (0)
Strijelci: 1:0 Vladavić u 18, 2:0 Hadžić u 21, 3:0 Raščić u 48, 4:0 Raščić u 50, 4:1 Kasapović (iz penala) u 88, 5:1 Memišević u 90. minutu. Stadion: ˝Grbavica˝ u Sarajevu. Gledalaca: 5.500. Sudija: Siniša Zrnić (Zenica) 6. Žuti kartoni: Dudo, Raščić, Hadžić, Memišević (Željezničar), Vojvodić, Mešanović, Halilović, Kuduzović (Sloboda).

ŽELJEZNIČAR: Efendić 7.5, Gredić 7.5, Mulalić 7, Selimbegović 7, Alagić 7, Dudo 7 (od 34. minuta Memišević 7), Muharemović 7, Bešlija 8 (od 75. minuta Railić -), Vladavić 8, Raščić 8 (od 54. minuta Pjanić 7), Hadžić 8. Trener: Ratko Ninković.

SLOBODA: Dujković 5, Hadžić 5, Halilović 5, Krupinac 5, Kuduzović 5, Bajrović 5 (od 46. minuta Mujić 5), Karić 5.5, Vojvodić 5.5, Osmanhodžić 5.5 (od 70. minuta Brđanović -), Mešanović 5 (od 52. minuta Okanović 5), Kasapović 5.5. Trener: Sakib Malkočević.

Igrač utakmice: Admir Raščić (Željezničar) 8.

Posušje 0 (0) - Sarajevo 1 (1)
Strijelac: 0:1 Hasančić u 30. minutu. Stadion: ˝Mokri dolac˝ u Posušju. Gledatelja: 1.000. Sudac: Lazo Aleksić (Brčko) 6. Žuti kartoni: Celišćak, Cerić, Rogulj, Bandović, Stojanović (Posušje), Ihtijarević, Muharemović, Repuh, Zukić ( Sarajevo ).

POSUŠJE: Bandović 6, Radnić 5 (od 84. minuta Zovko -), Celišćak 5.5, Cerić 5.5, Matić 5.5, Rogulj 5.5, Bisaku 6, Milanović 5.5, Divković 5.5, Andonov 5.5 (od 46. minuta Dolić 5.5), Galić 5.5 (od 56. minuta Stojanović 5.5). Trener: Vjekoslav Lokica.

SARAJEVO: Alaim 6, Muharemović 6, Hadžić 6, Maksumić 6 (od 74. minuta Damić 5), Zukić 6, Trivunović 6, Ihtijarević 6.5, Repuh 6, Šarić 6.5 (od 63. minuta Obuća 6), Pelak 6.5 (od 87. minuta Janjoš -), Hasančić 7. Trener: Husref Musemić.

Igrač utakmice: Admir Hasančić ( Sarajevo ) 7.

A.K.

Bodovi otišli u Modriču
Jedinstvo 1 (1) - Modriča M. 3 (1)
Strijelac: 1:0 Mujadžić u 6, 1:1 Nikolić u 37, 1:2 Jelić u 80, 1:3 Kušljić u 88. minutu. Stadion: ˝Pod borićima˝ u Bihaću. Gledalaca: 4.500. Sudija: Miro Hrkač (Široki Brijeg) 7. Žuti kartoni: Arslanović, Lihovac (Jedinstvo), Bajić (Modriča Maksima).

JEDINSTVO: Mujkić 7, Stambolija 5.5 (od 60. minuta Dedić 5), Sejdić 5.5 (od 60. minuta Kahrimanović 5), Šušnjar 5.5, Hodžić 5.5, Mešić 5.5, Džaferović 5.5 (od 80. minuta Lihovac -), Mujadžić 6, Mirvić 5.5, Mehadžić 6, Arslanović 5.5. Trener: Besim Šabić.

MODRIČA MAKSIMA: Tripić -, Jolović 7, Stojić 7, Bajić 7, Vasiljević 7, Vasić 6.5, Stjepanović 7, Purić 8 (od 90. minuta Tadić -), Nikolić 7 (od 79. minuta Tadić -), Jelić 7.5 (od 83. minuta Kušljić -), Magazin 7.5. Trener: Mitar Lukić.

Igrač utakmice: Dario Purić (Modriča Maksima) 8.

S.J.

Remi na trebinjskim ˝Policama˝
Leotar 1 (0) - Travnik 1 (0)
Strijelci: 0:1 Kevrić u 56, 1:1 Janković u 70. minutu (iz penala). Stadion: ˝Police˝ u Trebinju. Gledalaca: 1.000. Sudija: Robert Zrilić ( Banja Luka ) 7. Žuti kartoni: Stupić, Bošković (Leotar), Sarajčić, Ribić, Šiljak (Travnik).

LEOTAR: Berak 7, Dreč 7, Vukićević 6.5, Janković 6.5, Bošković 6.5, Joksimović 6 (od 52. minuta Sr. Andrić 6), Vico 6.5, Stupić 6.5, Kokić 6 (od 52. Sa. Andrić 6.5), Ratković 7, Miljanović 6.5 (od 75. minuta Bratić -). Trener: Obren Vukićević.

TRAVNIK: Bilobrk 6.5, Buljina 6.5, Varupa 7, Ribić 6, Smajić 6 (od 50. minuta Biloglavić 6), Sarajčić 6.5, Šiljak 6, Žerić 6, Pinjo 6.5 (od 90. minuta Poturak -), Kevrić 7, Pantić 6 (od 46. minuta Lihovac 6). Trener: Dragan Jović.

Igrač utakmice: Darko Dreč (Leotar) 7.

Č.M.

Orašje 3 (1) - Čelik 2 (1)
Strijelci: 0:1 Beganović u 8, 1:1 Pejić u 30. iz jedanaesterca, 1:2 Mahmutović u 46, 2:2 Mišković u 73, 3:2 Ibričić u 75. minutu. Stadion SRC ˝Goal˝ u Orašju. Gledatelja: 1.200. Sudac: Rusmir Mrković ( Sarajevo ) 5. Žuti kartoni: Pejić, Klajić (Orašje), Džidić, Ljevaković, Mahmutović (Čelik). Crveni karton: Luka Brašnić (Orašje).

ORAŠJE: L. Kobaš 5, S. Kobaš 5, L. Brašnić 6, Klaić 5, Studenović 6, Pejić 6, Ristanić 6, Marković 5.5 (od 52. minuta Ibričić 7), Ćošković 6, Mišković 6.5, Babić 6.5 (od 65. minuta S. Damjanović 5.5). Trener: Ivo Knežević

ČELIK: Avdukić 5.5, A. Bajramović 5.5, S. Bajramović 6 (od 80. minuta Vrban 6.5), Kamberović 5.5, Beganović 6, Marsijano 6.5 (od 87. minuta Adilović -), Ljevaković 6, Numanović 6.5, Džidić 6, Imamović 6, Mahmutović 6.5. Trener: Omer Kopić.

Igrač utakmice: Besim Ibričić (Orašje) 7.