21.08.2005.
Premijer Liga BiH : Sloboda - Posušje 3:2 (1:0)
Prva pobjeda Tuzlaka
Stadion Tušanj. Gledalaca oko 2.000. Sudija: Danijel Pajić (Bijeljina), pomoćnici Siniša Janjić (Bijeljina) Jasmin Hrustanović (Bihać).Strijelci: 1:0 - Krupinac (38), 1:1 - Vranković (48) 2:1 - Mujić (55), 3:1 - Kasapović 60 (11 metara), 3:2 - Dolić (81). Žuti kartoni: Hadžić, Okanović, Mujić (Sloboda), Milanović, Matoš, Seliščak (Posušje).

SLOBODA: Medić 6, Omić 5, 5, Brčinović 5, 5, Kuduzović 6 (od 60. Bajrović 5, 5) Krupinac 6, 5, Čejvanović 6, Karić 6, 5, Kasapović 7, 5, Vojvodić - (od 22. Hadžić 5, 5), Mujić 7, Mešanović 7. Trener: Nihad Mujezinović.

POSUŠJE: Bandžović 5, Bisaku 5, (od 66 Zovko -), Vranković 6, Cerić 5 (od 65. Bakula -), Milanović 5, 5, Rogulj 5, Matos 5 (od 50. Stevanović 5), Idrizović 5, Seviščak 5, Dijuković 5, Dolić 6. Trener: Vjekoslav Lokica.

Nihad Mujezinović je sa klupe Slobode startovao prvom pobjedom u novoj sezoni, ali su navijači strijepili za ishod do samog finiša.

Domaći su od prvog zvižduka sudije Pajića krenuli ofanzivno prema golu Bandovića. U prvih 15 minuta stvorili su tri velike prilike ali su lopte završavale pored ili preko gola vratara Posušja. U 9. minutu Krupinac je bio najviši u skoku ali je loptu sa samo pet metara glavom prebacio preko praznog gola. Minut kasnije mogao se proslaviti mladi Kasapović no njegov šut je bio neprecizan. Uzdasi u gledalištu su se čuli i u 15. minutu nakon što je Mešanović idealno izveo korner, a Mujić glavom sa 7-8 metara neometan poslao loptu pored gola.

Velika terenska inicijativa Slobode ipak je urodila plodom u 38. minutu. U velikoj gužvi posljednji je s loptom igrao Krupinac a prije nego je odbrana Posušja izbacila loptu pomoćni sudija Hrustanović je pokazao da je ona prešla gol crtu, što je uvažio i Janjić.

U drugom poluvremenu gledaoci su uživali u lijepim akcijama i golovima. Prvo su gosti u 48. minutu izjednačili rezultat nakon što je Vranković sa 18 metara iz slobodnog udarca pogodio same “rašlje” gola Medića. Na 2:1 Sloboda je povela nakon što je Mešanović sa 20 metara pogodio prečku a na odbijenu loptu natrčao Mujić i iz prve poslao je u mrežu nemoćnog Bandovića.

Samo pet minuta kasnije navijači Slobode su se ponovo radovali u prodoru je bio nezadrživi Kasapović koga je u šesnaestercu srušio Milanović, a Janjić je bez dvoumljenja pokazao na bijelu tačku. Kasapović je sam izveo penal i bio precizan. U 81. minutu gosti su smanjili rezultat poslije brze kontre Dolić je ušao sam u šesnaesterac domaćih i preciznim udarcem sa 12-13 metara “matirao” Medića.