26.01.2014.
14. kolo Lige 12
Sloboda u Sarajevu poražena od Sparsa

U okviru XIV kola Prvenstva BiH, košarkaši Spars-a ostvarili su pobjedu nad ekipom Slobode rezultatom 96:87. Prvo poluvrijeme obilježila je sjajna igra domaće ekipe za koju gostujući igrači nisu imali adekvatno rješenje, pa je već na poluvremenu Spars imao dvocifrenu prednost od +22.

U nastavku susreta, opuštenija igra Sparsa omogućila je gostujućim igračima da se vrate u utakmicu, te smanje prednost Sparsa na +10.

Ekipa Sparsa se budi pogođenim šutem za tri poena Bulić Mirze, te njegovim zakucavanjem Sparsi se bude i do kraja susreta zadržavaju prednost i na kraju slave pobjedu sa 9 poena razlike.

OKK SPARS: Zahiragić 6, Nikolić, Bulić 5, Buza Ner., Bilić, Karić, Josipović 6, Buza Ned. 14, Vrabac 18, Glogovac 6, Bajramović 26, Kašćelan 15, Trener: Trbić Marko

OKK SLOBODA: Omerbašić, Horozić, Mazić, Latifagić 7, Džambić 5, Grošić 2, Tanasilović 3, Cook 11, Hadžifejzović 3, Peršić 25, Sarajlić 8, Hujdurović 23. Trener: Mulaomerović Damir

Priredio(la): Izvor: kkspars.com