30.01.2014.
Foto
Druga pobjeda Slobode u pripremama, savladana Budućnost iz Banovića

Fudbaleri Ćire Blaževića pripreme su otpočeli pobjedama. Nakon Jadrana iz Gunje i visoke pobjede od 4:1, na pomoćnom stadionu Tušanj jučer je poražena Budućnost iz Banovića.

Crveno - crni su pobijedili komšije iz Banovića rezultatom 2:1

Komšijski derbi okončan je 2:1 u korist Crveno - crnih, a naš šef struke Blažević isprobao je 23 igrača.

Ekipa koja je započela meč protiv Banovićana

Utakmicu su započeli: Fejzić, Salihović, Moranjkić, Efendić, Mehidić, Omić, Husić, Kapić, J. Mujkić, Jusufbašić i Krpić.

Budućnost Banovići

Bila je ovo vrlo ofanzivna postava koja se suprotstavila Banovićanima, sa čak četiri fudbalera orjentisana prema naprijed. Utakmica je startala početnim ispitivanjem snaga sve dok Muhamed Mujić, nekadašnji igrač Slobode nije u 5. minuti postigao evrogol. Sa preko 25 metara izvrsno je pogodio gornji lijevi ugao Fejzića za veliko slavlje gostujućeg tima.

Prvih 45 minuta okončano je neriješenim rezultatom 1:1

Banovićani su prvi došli u vodstvo

Ipak, to nije uzdrmalo našu ekipu koju je sa tribine pomoćnog stadiona bodrilo 1.000 domaćih navijača. Vrlo brzo Crveno - crni preuzimaju inicijativu i u naletima kreću ka poravnanju.

Debi Krpića u dresu Crveno - crnih

Jasmin Mujkić u prodoru

Već sada je evidentno da Blažević u svom rosteru ima tehnički potkovane i brze fudbalere, no u par navrata bilo je vidljivo da im prije svega fali uigranosti kako bi svoje kapacitete iskoristili na terenu.

Ništa bez bakljade!

Jusufbašić matira Mujkića za svoj debitantski gol u crveno - crnom dresu

Nakon dobre prilike Krpića koji Efendićev centaršut ne pretvara u gol, te blokirani udarac Kapića, u 35. minuti Jusufbašić postiže svoj prvijenac za Slobodu.

Sjajno je izbjegao ofsajd zamku i iskosa sa lijeve strane rutinski matirao još jednog bivšeg igrača našeg tima Denisa Mujkića.

Husić u vazdušnom duelu sa veznjakom Budućnosti

U drugom poluvremenu Blažević na teren izvodi potpuno novu postavu sa Hadžićem na golu, Čejvanoviće, Mehanovićem, A. Mujkićem i Kuduzovićem u zadnjoj liniji, Pršešom, Musićem, Jahićem, Halilovićem i Selamovićem u sredini i Huseinbašićem u vrhu napada.

Predsjednik našeg Kluba i članovi Uprave pomno su pratili meč komšijskih rivala

Za razliku od prvih 45. minuta, u drugom dijelu nismo vidjeli mnogo uzbuđenja. Naši napadi uglavnom su išli po desnoj strani, no odbrana Banovićana bez problema je izlazila na kraj sa tim pokušajima.

Duel bivših saigrača Slomića i Omića

U par navrata uigraniji gosti imali su nekoliko dobrih polukontri, no njihove pokušaje rutinski je branio novi golman našeg tima Adnan Hadžić.

Prodor brzonogog Kapića

U toku ovog poluvremena Blažević je napravio još jednu izmjenu pa je Šaćiri ušao umjesto Musića. Pobjeda Crveno - crnih došla je u 89. minuti. Halilović izvodi korner sa lijeve strane, najvisočiji u skoku je Adnan Mujkić koji sjajno šutira glavom, a loptu ispred gostujućeg golmana Husića u mrežu posprema Selamović.

Vrlo brzo meč je okončan, a Blažević na svoj konto od dolaska na klupu Slobode može upisati drugi trijumf iz dvije odigrane utakmice.

Priredio(la): fksloboda.ba