16.03.2014.
Utakmica sezone u Mejdanu - Kakanj savladao Slobodu

Sportska dvorana Mejdan bila je mjesto odigravanja najbolje utakmice ove sezone u Tuzli. Ovako su ovu utakmicu prokomentarisali brojni posjetioci koji su pratili ovaj meč, a da je zaista tako i bilo moglo se uvjeriti i oko 4 000 razočaranih posjetilaca. U ovom susretu su igrači Kaknja maestralnom igrom savladali apsolutnog favorita u ovom meču, ekipu tuzlanske Slobode, piše portal kakanj-x.com

Početak utakmice je krenuo očekivanim tokom. Domaćini su bili za nijansu bolji, ali ne toliko bolji kako bi razbili koncentraciju motivisanih Kakanjaca. Većina prve četvrtine se igrala koš za koš, te je na kraju prve četvrtine rezultat bio 23:19.

Razbijanje domaćina
Drugu četvrtinu su gosti ekipa Kaknja pokazali svoj puni potencijal. Možemo slobodno reći da su ove večeri Kakanjci bile glavne zvijezde, jer su u pojedinim trenucima bukvalno razbijali nesigurne Tuzlake. Drezga, Palavra te posebno Dedić odlično otvaraju i završavaju drugu dionicu, te domaću ekipu „stavljaju u džep" dopuštajući im da postignu samo 9 poena, dok su s druge strane Drezga i društvo ubacili 22. Na odmor se ide pri rezultatu 32:41.

Tamo gdje su stali na kraju poluvremena, tu su nastavili i u trećoj dionici. Košarkaši Kaknja bukvalno teroriziraju igrače Slobode razbijajući sve njihove napade i ubacivajući sve što se moglo ubaciti. Slobodi je u tim trenucima prijatila katastrofa na domaćem terenu jer su u pojedinim trenucima gubili sa čak 17 poena razlike. Slobodno možemo reći da su ove tri četvrtine bile najbolje od onoga što ova ekipa zaista može. Preraspoloženi playmakeri Peljto i Glavinić su razigravali svoje suigrače koji su rešetali koš domaćina koji je bio u knock downu. Domaći igrači nisu jednostavno imali rješenja za bilo kojeg igrača Kaknja.

Nevjerovatan preokret
Sve ono za što su se borili u prve tri četvrtine je palo u vodu u posljednjoj dionici. Fantastična tuzlanska publika nijednog trenutka susreta nije prestala bili ne šesti, nego i sedmi igrač tuzlanske Slobode, te se s pravom i naši navijači mogu ugledati na frenetično navijanje navijača Slobode. Ogroman pritisak je stavljen na leđa gostujućim igračima Kaknja koji padaju u igri u skoro svim segmentima. U tim trenucima domaći igrači pogađaju sve što se moglo pogoditi. Nevjerovatno je da su domaćini razliku od -17 uspjeli nadoknaditi nevjerovatnom serijom, te izjednačiti rezultat 1:50 do kraja utakmice.

Šok završnica
Sloboda je u tim trenucima imala apsolutnu dominaciju na parketu vođeni frenetičnim navijanjem svojih navijača. Domaćini dolaze u vodstvo na 50 sekundi do kraja utakmice, i već se tada moglo nazrijeti da će ovo biti jedan od najvećih povrataka jedne ekipe u ovoj sezoni. Prisebnošću u najtežim trenucima utakmice, Drezga, Goranović i Palavra uspjevaju da izdrže nevjerovatan pritisak i da izbore produžetke. Posljednju četvrtinu je Kakanj razbijen rezultatom 35:19, dok je rezultat u konačnici glasio 82:82.

Produžetak donosi sreću Kaknj
Pametnim taktičkim potezima je u produžetku trener gosta Josip Pandža uspio nadmudriti iskusnijeg kolegu Damira Mulaomerovića. Pritisak koji su osjećali igrači Kaknja je nakon izborenog produžetka bio mnogo manji, tačnije nije ga ni bilo jer je ono najgore prošlo. Kakanj se vratio u staru formu iz prve tri četvrtine i možemo reći čak i rutinski savladao domaćina OKK Sloboda. Rezultat u produžetku je bio 12:16 za konačan rezultat 94:98 i veliko slavlje Kakanjaca.

Ova je pobjeda umnogome uvećala šanse za opstanak u društvu najboljih. Ovo je velika pobjeda, najveća pobjeda ove sezone i dokaz da trenutno stanje na tabeli nije mjerilo stvarnog kvaliteta ove ekipe.

Ovo je sigurno jedna od najbolje odigranih utakmica ekipe KK Kakanj u ovoj sezoni, i možemo reći prava demonstracija sile u pojedinim trenucima kada su se borili protiv favorita ekipe Slobode, i oko 4000 navijača.

Drezga je postigao 25 poena, Peljto je bio sjajan i postigao 20 poena, Palavra je postigao 16 a mladi Dedić 14 poena.
U redovima domaćina najbolji su bili Thomas Cook sa 22 poena, Hajdurović i Pešić sa po 18 poena.

Preko stotinu fotografija sa ove utakmice iz Tuzle pogledajte na sljedećem linku.

Priredio(la): kakanj-x.com