01.11.2014.
Premijer liga BiH u fudbalu
Pobjeda Olimpika u Lukavici, remi na Tušnju
TuzlarijeNogometaši Olimpica su u susretu 13. kola Premijer lige BiH danas u Lukavici pobijedili Slaviju s 3:1.

Olimpic je došao do osme prvenstvene pobjede zahvaljujući kojoj se izjednačio na tabeli s liderom Široki Brijegom koji ima utakmicu manje.

Slavija je povela u 14. minuti golom Lemeza. Izjednačio je Pandža u 31. minuti, a isti igrač je deset minuta kasnije pogodio za vodstvo Olimpica od 2:1. Konačan rezultat postavio je Muharemović u finišu utakmice.

Zvijezda je došla do prve pobjede u sezoni, nakon što je u Gradačcu pobijedila Borac s 2:0. Strijelci su bili Stojanov (16.) i Spasojević (81.).

Istim rezultatom Vitez je golovima Heće (10.) i Kapetana (81.) pobijedio Mladost, dok su u jednom od derbija kola Sloboda i Velež u Tuzli odigrali neriješeno 1:1.

Gosti su poveli golom Blagojevića u 77. minuti, a bod Slobodi donio je Selamović četiri minute kasnije.

U Bijeljini su Radnik i Travnik pobijedili bodove odigravši 1:1. Strijelac gola za domaće bio je Vučinić u 10., a za Travnik Smajić u 75. minuti.

U posljednjem meču dana od 16.30 u Mostaru igraju Zrinjski i Čelik, dok se posljednja dva meča 13. kola igraju u nedjelju. Željezničar od 13.30 na "Grbavici" dočekuje gradskog rivala Sarajevo, dok Široki Brijeg od 16.30 na "Pecari" igra protiv Drine.