21.01.2006.
Kvalifikacije za SPrukometaša: Grčka - BiH 31:28 (15:14)
PROPUSTILI VELIKU ŠANSU
Dva više postignuta gola odveli Grke u doigravanje za SP iduće godine u Njemačkoj

Nisu razocarali - rukometna reprezentacija BiH (Snimio: Miro Petrovic)
KILKIS - Rukometna reprezentacija BiH nije uspjela izboriti doigravanje za SP 2007. godine u Njemačkoj. Grčka je u Kilkisu, pred oko 1.000 gledatelja, pobijedila BiH 31:28 i zahvaljujući dva više postignuta gola u međusobnim susretima, osvojila je 1. mjesto u grupi I.
Podsjećamo, BiH je u Visokom pobijedila 28:27 iako je minutu prije kraja susreta vodila sa 28:25 i tek sada se vidi koliko su nas skupo strajale te dvije izgubljene lopte iz kojih su Grci postigli golove.
U Kilkisu se jučer vodila velika borba, a vrlo grubi grčki rukometaši cijelo su vrijeme bili u vodstvu, no uglavnom ne više od 3 gola. Kod rezultata 29:27 šansu utakmice imao je Mirza Hurem, ali je šutirao u golmana i tako je propustio smanjiti rezultat na jedan gol što bi BiH, zbog više postignutih pogodaka u gostima, vjerovatno odvelo u doigravanje. Grci su zatim povećali na 30:27, a posljednji pogodak Rađinih izabranika bio je slaba utjeha za propuštenu veliku šansu da izbore plasman u doigravanje. Još su u zadnjoj sekundi Grci postigli gol i sedmerca i tako pobjedu učinili uvjerljivijom. Švicarske sudije su imale neujednačewn kriterijum suđenja, zbog čega je protestvovao selektor Rađa, ali su i njega kaznili sa dva minuta isključenja i baš u tim trenucima Grci su otišli na 3 gola prednosti (25:22) i prednost za podbjedu su sačuvali do kraja. Tri naša igrača - Dokić, Prce i Veselinov dobili su crvene kartone, a poslije utakmice publika je ušla u teren i napala našeg selektora Vojislava Rađu.(mp)