Sjajna pobjeda tuzlanskih studenata
POSUŠJE - STUDENT 72:84
Sloboda Dita poražena od banjalučke pivare

Postigao 22 poena - Ranko Velimirovic (Snimio: Miro Petrovic)
Košarkaši Studenta više nisu iznenađenje, nego realnost, a to znači osvježenje FDS Lige do 8. Večeras su u Posušju, u 13. kolu lige, postigli devetu pobjedu u prvenstvu - 84:72 (20:20, 25:16, 26:19, 13:17)i nalaze se na korak od plasmana među prvih šest ekipa, a to znači među osam koje će odlučivati o prvaku BiH.
Košarkaši Željana Pilavdžića na početku četvrte četvrtine imali su 16 poena prednosti i nisu je ispustili. Tako sada sa omjerom 9-4 dijele prvo mjesto sa Igokeom. Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Velimirović (22 poena) i Mišković (21), dok je Rezo (24) bio prvi strijelac Posušja.
Treba reći da je rijetko koja ekipa slavila protiv Posušja na njegovom parketu, što ovaj uspjeh čini još značajnijim.
Drugi naš predstavnik, Sloboda Dita, izgubila je u Banja Luci od Banjalučke pivare 95:79. Prema informacijama kojima raspolažemo, Tuzlaci su dvije minute prije kraja utakmice bili skoro u egalu, ali su onda primili dvije trojke i poraz na kraju izgleda teži od onoga što se zaista događalo na parketu. Sloboda Dita ostaje na skoru 5-8