23.03.2015.
Izvještaj sa Državnog prvenstva u plivanju
˝Slobodu˝ uspješno predstavilo sedam plivača

Ovog vikenda (21./22.03.2015), Plivački savez Federacije BiH organizovao je državno prvenstvo za mlađe kadete i kadete, koje je održano u Sarajevu na Olimpijskom bazenu Otoka.

Na ovom prvenstvu učešće je uzelo 17 klubova sa ukupno 244 takmičara.
PK “Sloboda“ Tuzla su prestavljala ukupno 7 takmičara, 1 plivačica i 6 plivača: Asja Zolotić, Alen Stijepić, Danijel Iličković, Kenan Žigić, Tarik Džafić, Kiram Brčaninović i Tarik Brčaninović.

-Asja Zolotić (2005god) je osvojila dvije medalje. U utrci na 50 prsno osvojila je srebro i na utrci 50 slobodno bronzu.

-Alen Stijepić (2002god) je u disciplini 200m leđno bio četvrti te popravio svoje vrijeme za 18 sekundi, a u disciplini 100m leđno zauzeo je peto mjesto. Mora se napomenuti da je drastično popravio svoja vremena i na ostalim trkama.

-Danijel Iličković i Kenan Žigić su popravljali svoja vremena i zauzimali solidna mjesta.

-Tarik Dzafić, Kiram i Tarik Brčaninović su uzeli učešće po prvi put na državnom prvenstvu i pokazali da radom i trudom u budućnosti PK“Sloboda“Tuzla može računati na ove mlade plivače.

Uz čestitke svim plivačima na postignutim rezultatima na državnom prvenstvu PK „Sloboda“ poziva sve zainteresovane da se učlane u školu plivanja.

Termini škole plivanju su: -utorak i četvrtak u 19h, subota u 9.30

Treninzi se održavaju na bazenu Hotela Tuzla.Dodatne informacije na broj mob:061 946 681 (Tomislav) ili 060 31 17 83 3 (Emir)

Trener: Emir Gotovušić