28.03.2015.
Liga 6: Pobjeda Slobode protiv Sparsa

U okviru prvog kola Lige 6 za prvaka BiH košarkaši Slobode pobjedili su večeras ekipu Sparsa rezultatom 70:62. Izabranici Damira Mulaomerovića odličnom igrom uspjeli su savladati neugodnu ekipu Sparsa i tako im se revanširati za poraze u Ligi 12.

Domaći bolje otvaraju meč, koševima Hasandića i Hrnčića Sloboda dolazi do prednosti od 7:0, a prva četvrtina im pripada rezultatom 21:13. Drugu dionicu Sloboda nastavlja tamo gdje je stala u prvoj. Odličnom igrom domaći drže vodstvo, a na pauzu se odlazi rezultatom 42:27.

U trećoj četvrtini Sloboda dolazi do maksimalne prednosti od 20 poena, a nakon toga domaći se opuštaju što gosti koriste i prave seriju od 10:0. Ekipa Sparsa dobija ovu dionicu 14:12.

Početak četvte dionice obilježile su greške sa obje strane, a nakon toga bolje se opet snalaze domaći i vraćaju prednost na 18 razlike. Nakon toga neshvatljiv pad u igri Slobode, što gosti vješto koriste te dolaze na samo -4 poena. Tada na scenu stupa Sarajlić i trojkom diže Mejdan na noge. Poslije toga Sloboda utakmicu rutinski privodi kraju.

U ekipi Slobode su se istakli Mirza Hrnčin 19, Ramo Rizvić 16, Ratko Petrić 13 poena, dok su kod gostiju bolji od ostalih bili Aleksej Nikolić 15 te Igor Josipović 11 poena.

Treba napomenuti da je prije početka utakmice domaćem igraču Almiru Hasandiću urečeno priznanje za MVP regularnog dijela prvenstva BiH.

Narednu utakmicu izabranici Damira Mulaomerovića igraju opet pred svojim navijačima 4. aprila sa ekipom Zrinjskog.

Tuzla – Dvorana Mejdan. Gledatelja 1000. Suci: Petar Obradović, Ivan Miličević i Vladimir Marić.

SLOBODA: Ibračević, Omerbašić, Ahmedić 2, Hasandić 2, Hrnčić 19, Latifagić, Džambić 6, Rizvić 16, Boljkovac 6, Muratović, Sarajlić 6, Petrić 13. Trener: Damir Mulaomerović.

SPARS: Zahiragić 6, Nikolić 15, Atić 5, Bulić 5, Ner. Buza, Ned. Buza 2, Glogovac 2, Josipović 11, Đurasović 3, Hodžić, Opačak 9, Šalić 4. Trener: Marko Trbić.