08.04.2015.
Četiri gola u mreži Slavije

Nastavljena je stara tradicija koja kaže da Slavija na Tušnju nema šta da traži. Crveno - crni su sa četiri gola u mreži gostiju po kišom natopljenom i blatnjavom terenu zaliječili rane nakon poraza u prošlom kolu i sa nova tri boda ušli u mirnije vode premijerligaške tabele.

Husref Musemić je na teren izveo superofanzivnu postavu sa dva napadača. Pirić je stajao na golu, stoperi su bili Zrnanović i Mehmedagić, dok je zamijenjen dvojac bekova Efendić - Ivetić i umjesto njih su zaigrali Kiso i Bekić. U veznom redu su igrali Sarić, Zeba, Mehidić i Čolović, a u vrhu napada Mujić i Krpić.

Utakmica je počela izglednim prilikama Mujića, no Tušanj se nije radovao sve do 27. minute. Pušara obara Mujića u šesnaestercu, sudija Bandić pokazuje na bijelu tačku, a stoperu Slavije pokazuje drugi žuti karton i automatsko isključenje. Zeba je bio siguran za minimalno vodstvo Crveno - crnih od 1:0.

Do kraja prvog poluvremena naš tim nije uspio povisiti vodstvo, no mrežu gostiju zatresli su već u 55. minuti. Sjajno su kombinovali po desnoj strani, a nakon centaršuta Kise Krpić majstorski glavom postiže drugi gol za Crveno - crne.

U nastavku utakmice Slavija se branima, naši fudbaleri su pleli mrežu oko gola protivnika, a agilni Krpić u 75. minuti bježi odbrani protivnika. Stoperu Slavije nije preostalo ništa drugo nego da ga faulira za novi jedanaesterac u našu korist. Zeba je ponovo siguran za 3:0.

Najljepši gol meča viđen je u 82. minuti. Bila je to majstorija naših rezervista. Pršeš je znalački asistirao Musiću koji pokazuje svo svoje tehničko znanje predriblavši golmana gostiju, te mu nije bilo teško da zatrese praznu mrežu nemoćnih Sokolova.

Do kraja susreta Crveno - crni su razmjenom pasova na sredini terena priveli utakmicu kraju za novu radost na Tušnju i uspješan završetak 20. kola.

Priredio(la): fksloboda.ba