04.04.2015.
Široki Brijeg - Sloboda 1:0
Poraz na Pecari

Crveno - crni su u okviru 19. kola BHT Premijer lige BiH gostovali u Širokom Brijegu gdje su poraženi rezultatom 1:0.

Husref Musemić je protiv lidera tabele izveo sljedeću postavu: Pirić, Efendić, Zrnanović, Mehmedagić, Ivetić, Kiso, Sarić, Zeba, Bekić, Mujić, Krpić.

Prvih 20 minuta meča proteklo je u ne baš toliko dinamičnoj igri. Nešto povučenija formacija Crveno - crnih poprilično je otupila napade domaćina koji su dobru priliku imali u 24. minuti, ali je Pirić sjajno odbranio udarac iz slobodnjaka. U 35. minuti naš tim je imao prvu izglednu priliku. Zeba je izvrsno uposlio Mujića koji centrira sa desne strane na drugu stativu, ali je kapiten Bekić bio neprecizan šutiravši pored gola domaćina.

Samo dvije minute nakon te prilike Široki je došao u vodstvo. Korner je izveden sa desne strane, oštru loptu je glavom zahvatio jedan od domaćih igrača, a ona se našla na drugoj stativi. Pandži nije bilo teško da je glavom proslijedi u nebranjenu mrežu našeg gola. Nakon gola igra se rasplamsala, a najbolje šanse imao je Mujić. Prvo je u 39. minuti nakon lošeg ispucavanja domaćeg golmana bio u prilici da postigne gol, ali je njegov šut u posljednji trenutak u korner usmjerio jedan od odbrambenih igrača Širokog.

U 43. minuti Zeba sjajno centrira iz slobodnjaka, ali Mujić neometan sa 10 metara glavom šutira u domaćeg golmana.

Drugih 45 minuta donijelo je nešto dinamičniju utakmicu, a vrijedi naglasiti da je Husref Musemić još na pauzi napravio prvu izmjenu. Umjesto Mujića u igru je ušao Mehidić što je prouzrokovalo rotacije na nekim pozicijama u ekipi. Domaćini su krenuli ka našem golu nešto odlučnije, ali i Crveno - crni su se otvorili u pokušaju da dođu do remija. Najbliži tome bili smo u 79. minuti kada je Bekić sjajno prošao po lijevoj strani, centrirao, ali je Mehidić bio neprecizan na drugoj stativi šutiravši desnom nogom kraj gola. Do kraja meča Musemić je u igru poslao i Ahmetovića, sve u pokušaju da stignemo do boda, no nažalost to se nije desilo. Na Pecari smo doživjeli prvi proljetni poraz i to protiv jednog od glavnih favorita za šampionsku titulu.

Popravni će Crveno - crni imati već u srijedu kada će na Tušnju dočekati ekipu Slavije.

ŠIROKI BRIJEG - Stadion Pecara. Gledatelja 1.000. Sudac: Skakić.
STRIJELAC: 1-0 Pandža (37).

ŠIROKI BRIJEG: Soldo, Pandža, Ćorić, Zakarić, Landeka, Wagner, Ćorluka (67. Peko), Kožulj, Buhač (88. Taianan), Brekalo, Marković. Trener: Musa.

SLOBODA: Pirić, Zrnanović, Efendić (79. Ahmetović), Krpić, Mujić, Ivetić (72. Čolović), Sarić, Mehmedagić, Bekić, Zeba, Kiso. Trener: Musemić.