11.04.2015.
Liga 6: Sloboda teško protiv Leotara

U okviru četvrtog kola Lige 6 košarkaši Slobode pobijedili su večeras u Mejdanu ekipu Leotara rezultatom 101 : 99. Po četvrtinama 23:31, 30:18, 23:23, 25:27.

Ovo je izabranicima Damira Mulaomerovića treća pobjeda u četiri odigrane utakmice.

Ekipa Leotara je bolje otvorili meč i vrlo brzo došla do vodstva koje su držali tokom cijele prve četvrtine, koju su i dobili rezultatom 31:23.

I drugu četvrtinu bolje otvara gostujuća ekipa, ali se nakon toga domaći bude i boljom igrom uspijevaju dobiti ovu četvrtinu 30:18, te se na poluvrijeme odlazi pri vodstvu Slobode 53:49

U nastavak utakmice bolje ulazi Sloboda. Dobrom igrom domaći uspijevaju da se na momente rezultatski odlijepe i na 13 poena prednosti, a u četvrtu četvrtinu Sloboda ulazi sa prednošću od 76:72.

Početak četvrte dionice donosi izjednačenu igru, a nakon toga na terenu bolje stoji ekipa Slobode, koja nošena podrškom domaćih navijača dolazi do vrlo važne i zaslužene pobjede. Konačnih Sloboda - Swisslion Leotar 101:99

Slobodu su do pobjede vodili Hasandić koji je ubacio 26 poena, Sarjalić je ubacio 23 Džambić je dodao 20, a Rizvić 14 poena.

Kod ekipe Leotara bolji od ostalih su bili Radisavljević koji je ubacio 29 poena što je ujedno i najviše na utakmici, te Damjanović 20 poena.

Sloboda svoju sljedeću utakmicu igra protiv ekipe Širokog.