11.04.2015.
Zrinjski - Sloboda 1:0
Bodovi ostali pod Bijelim brijegom
Zrinjski je minimalnim rezultatom 1:0 bio bolji od Crveno - crnih u susretu odigranom danas pod Bijelim brijegom.

Husref Musemić je pred ovaj susret bio u velikim problemima sa povredama i suspenzijama standardnih prvotimaca (Kiso, Sarić, Krpić, Bekić), ali unatoč tome ekipa koju je izveo bila je nesavladiva za domaćine.

Na golu je stajao Pirić, zadnji red su činili Efendić, Zrnanović, Salihović, Ivetić, u veznom redu igrali su Pršeš, Čolović, Mehmedagić, Zeba i Mehidić, a u vrhu napada Mujić.

U prvih 45 minuta Plemići nisu napravili apsolutno ništa da ugroze gol Pirića, pa su Crveno - crni na odmor otišli poprilično optimistični da će neporaženi napustiti Mostar.

U drugom poluvremenu naš tim nastavio je sa sigurnom igrom, no pred kraju utakmice došlo je do nepovoljnog razvoja događaja po izabranike Husrefa Musemića. Domaći su imali penal u 77. minuti, ali je Pirić odbranio udarac Nikolića s bijele tačke. Crveno - crni su u tim momentima igrali bez isključenog Efendića.

S igračem više su Plemići stigli do pogotka. Nakon ubačaja sa strane, Vučina Šćepanović je glavom s pet metara zakucao loptu u mrežu nemoćnog Pirića. Slično kao kod gostovanja u Širokom Brijegu, Crveno - crni su i u Mostaru igrali dobro i objektivno nisu zaslužili poraz, ali nažalost šansu za osvajanje novih bodova moraće tražiti u narednom kolu protiv Radnika.(fksloboda.ba)

Ostali susreti 21. kola nogometne Premijer lige BiH

U derbi susretu 21. kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine Široki Brijeg i Borac iz Banja Luke na stadionu ´´Pecara´´ odigrali su meč bez golova.

Borac je pokazao da se radi o dobroj ekipi nakon što je u proteklom periodu ostvario dobre rezultate na teškim gostovanjima. Iako je Široki Brijeg danas imao posjed lopte i veći broj prilika za gol, Borac je uspio da se odbrani i osvoji bitan bod u borbi za nastup u evropskim takmičenjima.

Širokobriježani se nalaze na dobrom putu da osvoje novu titulu prvaka BiH, ali rezultati u posljednja dva kola mogli bi ih zaustaviti u ostvarenju tog cilja. Nakon ´´kiksa´´ protiv Zvijezde u Gradačcu u 20. kolu (0:0), Široki je danas ponovo remizirao i dao šansu pratećim ekipama da mu se bodovno približe.

Olimpic i mostarski Velež odmjerili su snage na stadionu ´´Otoka´´ u Sarajevu, a domaćin iz Sarajeva je osvojio tri boda zahvaljujući Muharemoviću, koji je u 35. minutu postigao gol iz slobodnog udarca.

Olimpic je nastavio s dobrim igrama u ovoj sezoni i sigurno je da ´´vukovi´´ u ovoj sezoni imaju visoke ambicije.

Željezničar je na ´´Grbavici´´ osvojio tri boda protiv Drine iz Zvornika. Sarajevski ´´Plavi´´ su postigli dva gola u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Beganović u 31. i Bogdanović u 35. minutu.

Željezničar se na taj način iskupio pred domaćim navijačima za remi na svom terenu iz prošlog kola protiv Radnika (1:1).

Čelik je na stadionu ´´Bilino Polje´´ savladao Mladost pogotkom Dedića u 60. minutu, dok je Slavija u Lukavici bila bolja od Zvijezde iz Gradačca rezultatom 2:1.

Sutra se sastaju Radnik i Vitez, dok u ponedjeljak igraju Travnik i Sarajevo.