18.04.2015.
Podjela bodova sa Radnikom

U 22. kolu BHT Premijer lige Crveno - crni nisu uspjeli ponovo obradovati domaću publiku na Tušnju. Radnik iz Bijeljine pokazao se kao veoma neugodan rival, pa je utakmica okončana bez pobjednika 1:1.

Musemić je na teren izveo sljedeću postavu: Pirić, Kiso, Zrnanović, Salihović, Ivetić, Sarić, Mehmedagić, Zeba, Bekić, Mujić, Krpić.

U prvih 45 minuta gosti iz Semberije pokazali su da se na Tušnju neće braniti. Veoma agresivni, sa mnogo trke uspjeli su osujetiti svaki pokušaj napada naših fudbalera, te su većim dijelom prvog poluvremena imali terensku inicijativu.

Crveno - crni su teško dolazili do prilike da ugroze gol gostiju koji su sigurnom i borbenom igrom kontrolisali situaciju na travnjaku. U 43. minuti Radnik priređuje šok domaćoj publici kada su preko Antića došli u vodstvo.

Bio je to jasan znak da se u igri našeg tima nešto mora mijenjati.

Musemić je u igru uveo Mehidića umjesto Mujića i to nam se isplatilo već u 51. minuti. Naši prvotimci su zaigrali mnogo borbenije i agresivnije, a udarac Mehidića sproveo je loptu iza leđa golmana gostiju Bodiroge.

Do kraja susreta naš tim je pokušao prirediti preokret kao što je to bio slučaj u meču sa Olimpicom, no gosti su znali kako da sačuvaju bod. Štaviše, krajem meča imali su sjajnu priliku da ponovo dođu u vodstvo, no udarac Antića naš golman Pirić kroti majstorskom paradom.

Nakon ovog remija Crveno - crni na kontu imaju 23 boda, jedan više od Radnika. U narednom 23. kolu koje je na programu ove srijede izabranici Husrefa Musemića igraće na Grbavici derbi sa Željezničarom. (fksloboda.ba)

Ostali susreti 22. kola

Nogometaši Zrinjskog i Željezničara zabilježili su gostujuće pobjede, dok je lider na tabeli Široki Brijeg poražen u 22. kolu BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Aktualni prvak Zrinjski pobjedom u Gradačcu protiv Zvijezde sa 3:2, izjednačio se na vrhu tabele sa Širokim Brijegom, koji je u derbiju u Mostaru poražen od Veleža sa 1:0.

Željezničar se ubjedljivom pobjedom protiv Viteza (4:1) vratio na treću poziciju i približio Širokom Brijegu i Zrinjskom na samo bod zaostatka.

U derbiju začelja Drina je bila bolja od Travnika sa 3:0, dok su susreti Mladost - Olimpic, Sloboda - Radnik, kao i jučer Sarajevo - Čelik završeni bez pobjednika.

Nogometaši Borca u posljednjem susretu 22. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine večeras su u Banja Luci pobijedili ekipu Slavije sa 2:0 (0:0), golovima Stokića u 59. i Subića u 75. minuti.