18.04.2015.
Spars - Sloboda 97:75
Liga 6: Novi gostujući poraz Slobode

U okviru šestog kola Lige 6 ekipa Slobode poražena je večeras od sarajevskog Sparsa rezultatom 97:75, po četvrtinama 25:23, 30:16, 28:18, 14:18. Ovo je izabranicima Damira Mulaomerovića treći gostujući poraz uz tri domaće pobjede.

Prvu četvrtinu obilježila je izjednačena igra. Igralo se koš za koš, a ekipe su se smjenjivale u vodstvu.

I na početku druge črtvrtine ekipe su nastavile sa izjednačenom igrom, da bi domaća ekipa u samo par minuta napravila seriju od 16:3 i na poluvrijeme se otišlo pri vodstvu Sparsa od 55:39

Ekipa Sparsa bolje ulazi i u nastavak utakmice, a kako je meč odmicao domaći su samo povećavali prednost, te u posljednju četvrtinu ulaze sa 26 poena prednosti.

Sloboda se budi u četvrtoj četvrtini, no to je bilo dovoljno samo kako bi se ublažio poraz. Na kraju zaslužena pobjeda Sparsa. Konačnih Spars – Sloboda 97:75

Domaću ekipu su do pobjede vodili Josipović sa ubačenih 20 poena, Nikolić je dodao 19, a N.Buza 15 poena.

U ekipi Slobode bolji od ostalih su bili Džambić koji je ubacio 17 poena, Hrnčić je dodao 15, a Sarajlić 14 poena.

I narednu utakmicu Sloboda igra u gostima, a protivnik je mostarski Zrinjski.