25.04.2015.
Sloboda - Vitez 1:0
Sedmi trijumf Crveno - crnih

Crveno - crni su protiv Viteza bili veliki favoriti, ali je na kraju pobjeda izvojevana minimalnim rezultatom 1:0.

Izabranici Husrefa Musemića do sedme premijerligaške pobjede stigli su nakon bezbroj promašaja, a strijelac pobjedonosnog gola bio je Muhamed Mujić u 54. minuti susreta.

Musemić je Vitežanima suprotstavio sljedeću postavu: Pirić, Efendić, Zrnanović, Mehmedagić, Kiso, Sarić, Zeba, Čolović, Mujić, Krpić.

Od prvog minuta Crveno - crni su imali posjed lopte i pleli mrežu oko gola gostiju. Nažalost, za prvih 45 minuta uspjeli su pogoditi prečku (Zeba), te upisati još četiri - pet sjajnih prilika preko Krpića, Mujića, Kise, Zebe...

Domaći navijači bili su nervozni, jer šanse nikako nisu uspjevale da se iskoriste, a vremena do kraja meča bilo je sve manje. Ipak, nakon centaršuta Čolovića sa desne strane lopta dolazi na drugoj stativi do usamljenog Mujića koji trese praznu mrežu Viteza. U tim trenucima Crveno - crni su se neobjašnjivo povukli de dopustili gostima da se razigraju i poigravaju sa živcima Tušnja. Srećom, Pirić i odbrana našeg tima bili su prisebni, te su sačuvali svoju mrežu.

Do kraja susreta šansu da se upišu u strijelce imali su Zrnanović i Musić, ali je sportska sreća i naša neefikasnost spasila Vitez težeg poraza.

Nakon ovog susreta naš tim sljedećeg vikenda u 25. kolu na Tušnju dočekuje ekipu Drine.

Priredio(la): fksloboda.ba