22.04.2015.
Slobodi bod na Grbavici, Sarajevu tri na Otoci

U 23. kolu BHT Premijer lige Crveno - crni su na gostovanju kod Željezničara odigrali meč bez pobjednika 1:1.

Husref Musemić je rotiv Plavih izveo sljedeću postavu: Pirić, Efendić, Mehmedagić, Zrnanović, Ivetić, Kiso, Sarić, Mehidić, Bekić, Zeba i Krpić. Šef struke našeg tima odlučio se jedanaestorku koja je igrala veči dio proljetne polusezone.

Naš tim je agresivno otvorio susret, no domaćini su vrlo brzo iskoristili svoju prvu priliku i preko Kokota u 13. minuti došli u vodstvo 1:0. Šut napadača Želje bio je neukrotiv za Pirića. Hasanović je nakon gola domaćina bio u kolosalnoj prilici da povisi vodstvo, ali je igrač Želje promašio prazan gol.

Najbolju priliku za Crveno - crne da se dođe do poravnanja imali su Bekić i Mehidić u 28. minuti. Naš kapiten je sjajno šutirao sa vrha šesnaesterca, a poslije odbrane domaćeg golmana, Mehidić iz "odbijanca" šutira kraj gola.

Drugo poluvrijeme sjajno je otvoreno. Nakon auta i gužve pred golom domaćina lopta dolazi do Zebe koji iz prve majstorskim volejom Crveno - crnim donosi poravnanje. Bio je to prekrasan pogodak nekadašnjeg fudbalera Željezničara.

U 55. minutu susreta Beganović je igrao rukom, a sudija Paradžik zbog tog poteza daje igraču Željezničara drugi žuti karton i automatsko isključenje. Nakon poravnanja i isključenja domaćeg igrača, naši fudbaleri pred sobom su imali 45 minuta da na Grbavici naprave preokret.

Ipak, domaćini su sa igračem manje igrali mnogo bolje od našeg tima, a u 77. minuti Sadiković je bio na korak do novog vodstva Željezničara. Srećom, njegov udarac glavom sjajnom paradom brani Pirić.

Do kraja meča naši prvotimci su u par navrata udarcima Čolovića zaprijetili golu Željezničara, ali na kraju je derbi okončan bez pobjednika. Ovo je ujedno prvi premijerligaški remi Crveno - crnih na Grbavici. (fksloboda.ba)