02.05.2015.
Sloboda - Drina 2:0
Musemić: Ovom pobjedom smo dosta toga riješili!
U 25. kolu BHT Premijer lige Crveno - crni su na Tušnju upisali novi prvenstveni trijumf. Pred nešto više od 1.000 gledalaca savladana je Drina rezultatom 2:0.

Bio je ovo meč odigran u prazničnoj, ležernoj atmosferi, a Musemićev tim se radovao već nakon šest minuta igre. Naši prvotimci su kombinovali na lijevom boku, a Muhamde Mujić asistira Nenadu Kisi koji sa preko 20 metara topovski šutira ka golu Drine. Njegov projektil odsjeda u donjem desnom uglu gola Zvorničana.

Naš tim u sastavu: Pirić, Efendić, Zrnanović, Mehmedagić, Ivetić, Sarić, Kiso, Zeba, Bekić, Mujić, Krpić, nastavio je sa dominacijom strpljivo pletući mrežu oko gola gostiju.

Konačnih 2:0 djelo je majstora Zajka Zebe. U 33. minuti izveo je vrhunski slobodnjak iskosa sa preko 20 metara, a lopta uz pomoć živog zida trese mrežu Drine.

Do kraja susreta upisali smo još nekoliko prilika, a da su Muhamed Mujić i Sulejman Krpić u par navrata bili prisebniji, gosti bi se u Zvornik vratili sa još bar dva - tri gola više u mreži.

Dva majstorska udarca donijela su nam novu pobjedu i već sada mirnije vode. Crveno - crni sa 30 bodova na kontu pet kola do kraja prenstva već mogu razmišljati o planovima za narednu sezonu.

Husref Musemić sve je bliže ispunjenju cilja zbog kojeg je i došao na Tušanj. Crveno - crni iz kola u kolo sve su dalje od opasne zone i veoma brzo će se krenuti u sklapanje kockica za narednu sezonu.

Pobjeda protiv Drine bila je osma prvenstvena, a šef struke našeg tima nakon meča je rekao:

"Mislim da smo odigrali jednu jako dobru utakmicu. Nakon dva postignuta gola, na poluvremenu sam rekao momcima da utakmicu privedemo kraju i da se mnogo ne trošimo. Ovom pobjedom smo dosta toga riješili, ali prvenstvo još uvijek nije gotovo. Do kraja sezone ćemo pokušati osvojiti što više bodova.".

Musemić je svom timu nakon današnje utakmice dao slobodno do utorka. Tada će se odmorni početi pripremati za kantonalni derbi protiv Zvijezde narednog vikenda.

Priredio(la): FK Sloboda