02.06.2015.
˝20. Balkanski šampionat za djecu od 11 do 14 godina˝
Karatista ˝Slobode˝ Omar Ovčina osvojio bronzanu medalju
Proteklog vikenda, 29-31. 05. 2015. u Herceg Novom održan je "20. Balkanski šampionat za djecu od 11 do 14 godina", na kojem je uzelo učešće preko 900 takmičara iz 11 zemalja: Slovenije, Hrvatske, Srbije, Crne Gore, Bugarske, Rumunije, Turske, Makedonije, Albanije, Kosova i BiH.

Na ovom turniru su takmičari KK "Sloboda" Tuzla kao članovi reprezentacije ostvarili zapažene rezultate gdje je 14. godisnji Omar Ovčina u kategoriji 2001. godiste +70kg osvojio bronzanu medalju i tako ponovio uspjeh iz Istanbula sa prošlogodišnjeg Balkanskom šampionata. Naš drugi takmičar Džanic Aldin je u borbi za bronzanu medalju izgubio meč i tako ostvario respektabilno 5. mjesto. Treći naš takmičar i najmlađi ujedno kao debitant je prosao prvi krug i izgubio u drugom.

Tako su karatisti KK "Sloboda" Tuzla nastavili sa aktivnim učešćima na turnirima širom zemlje i van nje prezentujući reprezentaciju, klub, kao i našu državu, grad ostvarivajući zapažene rezultate.