29.08.2015.
Dva gola Zebe za preokret i pobjedu protiv Viteza

U 6. kolu BHT Premijer lige BiH na Tušnju je pao Vitez. Crveno - crni i pored nešto slabije partije upisuju nova tri boda sa kojma su ostali na drugom mjestu tabele i sa samo jednim bodom zaostatka za liderom Zrinjskim.

Husref Musemić je protiv Viteza izveo istu postavu koja je slavila pobjedu u Bijeljini: Pirić, Efendić, Mehmedagić, Kostić, Ivetić, Stjepanović, Govedarica, Veselinović, Ordagić, Zeba, Ahmetović.

Naš tim baš i nije otvorio meč kako je domaća publika očekivala. Djelovali su nonšalantno i vidjelo se da u trećoj brzini atakuju ka golu Viteza. S druge strane gosti su imali veoma dobru tranziciju iz odbrane u napad, te su u par navrata brzo dolazili pred naš gol i prijetili Piriću.

U 14. minuti Vitez izvodi korner, a udarac Kapetana odbija se od jednog našeg fudbalera i vara Pirića za vodstvo gostiju 0:1. Ipak, Tušanj nije negodovao niti su tribine bile pretjerano razočarane. Čini se da domaća publika ima ogromnu vjeru u Musemićev tim, te su samo čekali da Crveno - crni dođu do pogotka.

Poravnanje je stiglo u 45. minuti. Veselinović je izveo korner sa lijeve strane, a lopta na drugoj stativi dolazi do kapitena Zebe. Majstor iz prve lijevom nogom postiže evrogol za oduševljenje na tribinama. Bila je to majstorija našeg kapitena kojom je zaključeno prvo poluvrijeme.

U drugom dijelu susreta naš tim je mnogo ozbiljnije ušao u susret. Gosti su se vidljivo branili, a Ahmetović, Govedarica, Zeba, Veselinović i društvo u naletima su pleli mrežu oko gola Viteza. Nažalost, nekoliko dobrih prilika je propušteno sve dok Zeba nije oboren na vrhu šesnaesterca. Igrala se 60. minuta kada je kapiten Crveno - crnih iz slobodnjaka pogodio lijeve rašlje gola Viteza i sa drugom današnjom majstorijom oduševio tušanjske tribine.

Do kraja utakmice nekoliko prilika imali su Ahmetović, Govedarica i Ordagić, no rezultat je ostao 2:1.

Narednih deset dana trajaće prvenstvena pauza nakon koje se nastavlja premijerligaški karavan. Crveno - crni u sedmom kolu gostuju na Grbavici kod Željezničara.

Priredio(la): fksloboda.ba