13.09.2015.
Sloboda - Velež 2:0
Slobodi peta pobjeda, Veležu četvrti poraz

U 8. kolu BHT Premijer lige na stadionu Tušanj su Crveno - crni dočekali ekipu Veleža i upisali petu prvenstvenu pobjedu. Za Mostarce je prava sreća što su primili tek dva gola, jer sudeći po dominaciji našeg tima i promašenim prilikama, izbjegli su pravu rezultatsku katastrofu.

Musemić je zbog povrede Govedarice bio prinuđen izmijeniti prvu postavu, te se Rođenim suprotstavilo sljedećih 11 fudbalera: Pirić, Efendić, Mehmedagić, Kostić, Ivetić, Stjepanović, Ordagić, Sarić, Veselinović, Zeba i Ahmetović.

Nakon uvodnih minuta ispitivanja snaga Crveno - crni su krenuli u ofanzivu. Smjenjivale su se pogođene prečke, prilike i pokušaji Ahmetovića, Zebe, Ordagića, Stjepanovića, Veselinovića, Kostića...no izvrsni golman gostiju Bobić svojim intervencijama je držao Velež u životu. Meč je ličio na onaj protiv Borca kada su se Crveno - crni ispromašivali, a na kraju jurili remi. Ipak, ovoga puta to se nije desilo. Strpljivom igrom, bez srljanja i brzopletosti mreža oko gola Veleža se plela i isplela u 45. minuti.

Ahmetović je odlično pobjegao svom čuvaru i jednu duboku loptu rutinski plasirao ispod Bobića sa vodstvo 1:0. Tušanj je proključao i svi su sa nestrpljenjem isčekivali početak drugog poluvremena u kojem su Crveno - crni krenuli još agresivnije ka golu Rođenih.

Bobić je nastavio spašavati svoj tim, naši prvotimci su nastavili pogađati prečke. Sredinom drugog dijela Veselinović je oboren u šesnaestercu, Skakić svira penal, a Zebin udarac brani Bobić. Domaći navijači naprosto nisu vjerovali koliko šansi nije iskoristila Musemićeva ekipa. Ipak, u 71. minuti Ordagić preciznim udarcem po drugi put trese mrežu Veleža. pobjeda velez 5

Do kraja meča naš tim je imao još nekoliko dobrih prilika, ali bez uspjeha. Mreža Veleža bila je začarana iako su je Crveno - crni mogli napuniti do vrha. O tome najbolje govori statistika meča prema kojoj smo imali 68% posjeda lopte, uputili 36 udaraca od kojih 17 u okvir gola, izveli 13 kornera...

Na kraju, sa nova tri boda ostali smo u vrhu tabele i niz nepobjedivosti povećali na sedam uzastopnih mečeva! Pred našim timom su dva vezana gostovanja (Mladost i Široki Brijeg), te prvi meč Kupa BiH. Vrlo tijesan i zahtjevan raspored i novi izazovi za naše sjajne Crveno - crne.

Priredio(la): fksloboda.ba