20.09.2015.
Mladost-Sloboda 1:1 (0:0)
Sloboda do remija stigla u sudijskoj nadoknadi
U 9. kolu BHT Premijer lige Crveno - crni su na Kamberovića polju odmjerili snage sa ekipom Mladosti, a utakmica je okončana rezultatom 1:1 (0:0).

Naš tim je furiozno ušao u meč, te su izvrsne prilike redom promašivali Ahmetović, Sarić, Stjepanović, Zeba... Prvih 20 zeničkih minuta izgledalo je kao onih 90 odigranih prošle sedmice na Tušnju protiv Veleža. Crveno - crni u naletima napadaju, nižu sjajne prilike, no bez realizacije. Nakon pola sata igre Mladost je došla do daha, te su domaćini uspjeli do kraja poluvremena odbraniti svoj gol i otići na odmor.

U drugom poluvremenu Crveno - crni su kažnjeni za sve propuštene prilike. Igrala se 46. minuta kada je Rizvanović šutirao, Mehmedagić blokirao njegov udarac, a iz odbijanca Bošković doveo Mladost u vodstvo 1:0. Samo šest minuta nakon gola domaćina naš tim je bio na korak do poravnanja. Ahmetović je predriblao golmana Hadžića i umjesto u mrežu, loptu poslao u stativu. Bila je ovo najbolja prilika Crveno - crni koja nije iskorištena. Umjesto gola, nastavljena je serija nevjerovatnih promašaja.

Mladost je u 55. minuti mogla ponovo kazniti Crveno - crne, no udarac Šišića brani Pirić. Ofanzivac domaćih u šansi se našao nakon greške našeg stopera Kostića. U 72. minuti susreta Husref Musemić je zbog prigovora zaradio isključenje, te je morao na tribine stadiona Kamberovića polje. Do kraja meča naš tim nije posustao da dođe do poravnanja. Crveno - crni su napokon zatresli mrežu Mladosti u sudijskoj nadoknadi vremena. Kostić je matirao Hadžića za konačnih 1:1.

Naša ekipa već osam uzastopnih mečeva ne zna za poraz. Već u srijedu pred Crveno - crnim je novi izazov - gostovanje kod Goražda u šesnaestini finala Kupa BiH, a narednog vikenda treće uzastopno gostovanje - stadion Pecara i domaći Široki Brijeg.

Priredio(la): fksloboda.ba