20.09.2015.
˝Dani berbe grožđa – Čitluk 2015˝
Pet takmičara KBS ˝Tuzla-Sinbra˝ osvojilo pet medalja

U Čitluku je 19.09.2015 godine održan međunarodni karate turnir pod nazivom "Dani berbe grožđa – Čitluk 2015". Turnir je bio izbornog karaktera za sastav kadetske, juniorske i U-21 karate reprezentacije BiH pred nastup na Svjetskom prvenstvu koje se krajme novembra održava u Indoneziji.

Nastupilo je 700 takmičara iz 71 kluba: Slovenije, Austrije, Hrvatske, Crne Gore, Srbije i BiH. Na ovom turniru ekipa KBS "Tuzla-Sinbra" je nastupila sa pet takmičara i ostvarila slijedeće rezultate:

Zlatne medalje su osvojili Azra Bašić u kategoriji juniorke borbe -59 kg, i Dina Mahmud u kategoriji kadetkinje borbe +54 kg.

Srebrenu medalju je osvojio Kenan Kraković, u kategoriji borbe muškarci U-21 +84 kg.

Bronzanu medalju i treće mjesto je osvojila Dajana Crnoglavac u kategoriji borbe djevojke U-21 -55 kg.

Ovim rezultatima Azra Bašić, Dina Mahmud, Kenan Kraković, i Dajana Crnoglavac su osigurali poziv selektora reprezentacije Bosne i Hercegovine za nastup na Svjetskom prvenstvu u Džakarti/Indonezija.

Belma Omerović će svoju šansu tražiti na kontrolnom turniru koji se naredni vikend održava u Bijeljini.

U konkurenciji osoba sa posebnim potrebama je nastupio i Boris Kasumović koji je osvojio prvo mjesto.