04.03.2006.
˝Želji˝ bod na ˝Tušnju˝
Nogometaši sarajevskog Željezničara ponovo su ˝Tušanj˝ napustili bez poraza nakon što su juče u 17. kolu Premijer lige odigrali 1:1 sa Slobodom.

Prva priliku zabilježena je u 3. minutu, kada je slobodan udarac izveo Adnan Osmanhodžića, a lopta je okrzula desnu stativu. Prvi napad gostiju desio se u 9. minutu, kada Mesud Sinanović centrirao, a Rašid Avdić šutirao pored gola.

Veliko slavlje domaćih uslijedilo je poslije gola Adnana Osmahodžića. Sudac Lazo Aleksić dosudio je igranje rukom Almira Gredića na 22 metra od gola, a Osmahodžić je pogodio lijeve rašlje gola nemoćnog golmana Branka Grahovca.

U nastavku susreta gostujući trener je promijenio koncepciju, u vatru je ubacio tamnoputog Diatu koj je donio znatan preokret u igri njegovog tima. Poslije greške kapitena Denisa Karića, gosti su došli do izjednačenja. Admir Vladavić je oduzeo loptu, proslijedio je do Sinanovića, koji je, dobro odmjerivši gdje se nalazi golman Bojan Jović, pogodio desni ugao gola.

Sloboda je propustila priliku da pobijedi. U 67. minutu jedanaesterac je promašio Osmanhodžić, nakon što je Tarika Okanovića srušio Edin Dudo.

Sloboda 1 (1) - Željezničar 1 (0)

Strijelci 1:0 Osmanhodžić u 29, 1:1 Sinanović u 58. Stadion: ˝Tušanj˝. Gledatelja 3.500. Sudac: Lazo Aleksić (Brčko) 6. Žuti kartoni: Karić, Hadžić (Sloboda), Kajtaz i Sinanović (Željezničar).

SLOBODA: Jović 6, Nikolić 5.5, Pantić 5.5, Krupinac 6, G. Čejvanović 6, Karić 5, Okanović 6, Osmanhodžić 6, Matić 55, Hadžić 5 (od 74. minuta Borić -), Omić 6. Trener: Gordan Džafić.

ŽELJEZNIČAR: Grahovac 6, Dudo 5.5, Kajtaz 6, Memišević 5.5, Muharemović 5 (od 46. minuta Diata 6.5), Gredić 6, Alagić 5.5, Sinanović 6.5 (od 78. minuta Bešlija -), Vladavić 6, Avdić 5.5 (od 86. minuta Kuduzović-), Ad. Raščić 5.5. Trener: Ratko Ninković.

Igrač utakmice: Mesud Sinanović (Željezničar) 6.5