05.03.2006.
Podjela bodova u derbiju na Tušnju
Osmanhodžić od junaka do tragičara
Igrač domaćih doveo svoj tim u vodstvo, a onda kod rezultata 1:1 u 68. minuti nije iskoristio jedanaesterac

Fudbaleri Slobode i Željezničara razočarali su skoro 4.000 gledalaca u starom bh. derbiju. Po bod je i velika nagrada za obje ekipe, jer su igrači pokazali manje nego što su osvojili.
Tuzlaci su bili bolji u prvom dijelu, kada su, pored gola, imali više izglednih prilika koje nisu iskoristili. Osmanhodžić je u 3. minuti pogodio stativu, a potom je na drugoj strani Sinanović glavom zamalo promašio.
U 28. minuti slobodan udarac s desne strane majstorski je izveo Osmanhodžić, pogodivši mrežu Željezničara za veliko slavlje domaćih navijača. I u finišu prvog dijela Sloboda je imala dobre prilike, ali je izostala realizacija.
U drugom dijelu Željo je uspostavio terensku ravnotežu, a već u 50. minuti gosti su izjednačili. Na sredini terena pogriješio je Karić, nakon čega su igrači tima s Grbavice nadmudrili odbranu Tuzlaka. Sinanović usamljen na desnoj strani prihvatio je loptu i pospremio u Jovićevu mrežu.
Najbolju priliku da ponovo dođu u vodstvo domaći su imali u 68. minuti, kada je Okanović srušen u šesnaestercu Željezničara, a Aleksić dosudio penal. Međutim, Osmanhodžić je pogodio lijevu stativu.
U 71. minuti i gosti su mogli doći do prednosti, ali je Vladavićev šut odbranio Jović. Igrač Slobode Matić izašao je u finišu sam pred Grahovca i iz dobre prilike bio neprecizan.

H. MUHAREMAGIĆ

Sloboda 1:1Željezničar

Stadion Tušanj. Teren dobar za igru. Gledalaca 4.000. Sudija: Lazo Aleksić (Brčko) - 6, 5. Pomoćnici: Siniša Janjić (Bijeljina) i Dragan Vasiljević (Doboj). Delegat: Božo Vidović (Zenica). Strijelci: 1:0 - Osmanhodžić (28), 1:1 - Sinanović (50). Žuti kartoni: Hadžić (Sloboda), Sinanović, Dudo (Željezničar).
Igrač utakmice: Adnan Osmanhodžić (Sloboda) - 7, 5.
SLOBODA: Jović 5, 5, Nikolić 6, 5, Pantić 5, Krupinac 6, 5, K. Čejvanović 5, 5, Karić 6, Okanović 6, Osmanhodžić 7, 5, Matić 5, Hadžić 6 (od 72. Borić -), Omić 5. Trener: Gordan Džafić.
ŽELJEZNIČAR: Grahovac 5, Dudo 5, 5, Kajtaz 6, Memišević 5, 5, Muharemović 5, 5 (od 46. Diata 6), Gredić 6, Vladavić 6, 5, Sinanović 6, 5, Alagić 6, Avdić 6 (od 85. Kapetanović), Ad. Raščić 6, 5. Trener: Ratko Ninković. (Avaz)