19.03.2006.
Sloboda Dita porazila Zrinjski MC
Košarkaši Zrinjskog Mik Company u 18. su kolu "FDS lige do 8" doživjeli još jedan neugodan poraz. Nakon poraza u Grudama u prošlom kolu, danas su Mostarci u dvorani na Bijelom brijegu izgubili od tuzlanske Sloboda Dite.

U utakmicu su obje momčadi ušle ne pretjerano koncentrirano, uz puno tehničkih pogrešaka s obje strane u prvom dijelu prve četvrtine prednost su imali gosti. Do kraja tog segmenta dobrom igrom Filipovića i Bogdanovića prije svih, Zrinjski dolazi u prednosti od 4 koša razlike.

Početkom druge četvrtine Zrinjski se uspjeva odvojiti na 25:17, ali ne zadugo, zahvaljujući odličnoj igri Slađana Stojkivića Sloboda se serijom 6:0 vraća.

Do kraja poluvremena Zrinjski se ne uspjeva odvojiti, kod rezultata 38:36 u posljednjoj minuti gosti su imali priliku na odmor otići i s vodstvom, ali nakon početničke greške u napadu Slobode Zrinjski preko Mašića uspjeva otići na odmor rezultatom 40:36.

U četiri minuite treće četvrtine Mostarci prave seriju 13:4, za velikih 13 razlike. Za stvaranje velike prednosti najzaslužniji su Terzić i Mašić koji su uspješno istrčali nekoliko kontranapada. U tim trenucima na cetarskoj poziciji veliki posao odradio je i Mate Perajica.

Nakon minute odmora koju je pozvala gostujuća klupa na parket kao da su izašle druge momčadi. Sloboda sada radi seriju 16:6 da bi na koncu treće čevrtine semafor pokazivao samo plus tri za domaće.

Kad su izabranici trenera Zelenike sredinom posljednje četvrtine ponovno uspjeli pobjeći na 11 razlike činilo se da je utakmica napokon prelomljena. Međutim, tako nije mislio Slađan Stojkivić koji serijom koševa, uz tek blagu pomoć suigrača, vraća Slobodu u igru.

Dvije minute prije kraja Zrinjski je vodio 76:73 i imao napad koji su uspjeli upropastiti i Sloboda je imala priliku prvi put nakon prve četvrtine doći do izjednačenja. Na sreću domaćih, Stojkivić promašuje i pruža Zrinjskom priliku da ode na pristojnu razliku, što domaći i čine.

Uslijedilo je urnebesnih 90 sekundi u kojima su gosti isčupali vrlo vrijednu pobjedu u trenucima kad su već bili otpisani. U tim trenucima sjajni Stojkivić ubacio je čak 8 poena, dok s druge strane nije bilo dovoljno koncentiriranih igrača da uzvrate. S zaostatka od 5 koševa gosti su stigli do plus tri, 17 stotinki do kraja.

Zbog ulaska gostujuće klupe u teren Slobodi je dosuđena tehnička greška. No, kada je Terzić promašio oba slobodna bacanja potonule su nade Zrinjskog. Iako su u preostalih 17 stotinki gosti uspjeli napraviti prekršaj za koji je domaća klupa tražila tri slobodna bacanja, do toga nije došlo, suci su unatoč pritisku ostali pri svojoj odluci. Zaslužena pobjeda Slobode, igrač utakmice Slađan Stojkivić - 41 koš!