SPORTARIJE

28.01.2016.
Košarkaš Emir Čerkezović najbolji sportista TK u 2015. godini
Emir Čerkezović, prvotimac OKK Sloboda iz Tuzle, izabran je večeras za najboljeg sportistu Tuzlanskog kantona u 2015. godini, na 22. manifestaciji Izbora sportiste godine koja je održana u Bosanskom kulturnom centru.

Tuzlarije


Čerkezović je član i kadetske košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine, najuspješne reprezentativne ekipe u timskim sportovima u historiji naše države. Kao član kadetske reprezentacije BiH u košarci, Emir Čerkezović je u 2015. godini osvojio zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu održanom u Litvaniji, te također zlatnu medalju na Olimpijskim igrama mladih koje su održane u Gruziji.

Prema zvaničnoj statistici FIBA-e bio je četvrti najkorisniji igrača u Reprezentaciji BiH koja je osvojila trofej prvaka Evrope.
Najperspektivniji košarkaš OKK Sloboda svoj doprinos je dao i u mlađim selekcijama svog kluba sa kojima uspješno nastupa u tri domaća i međunarodna takmičenja.
Drugi je košarkaš koji je ponio epitet najboljeg sportiste Tuzlanskog kantona, a prije njega trofej najboljeg osvojio je Elmedin Kikaković član KK Sloboda Dita koji je najboljim u Tuzlanskom kantonu proglašen 2007. godine.

Tuzlarije


Nagrađeni u ostalim kategorijama.


1. Kategorija: NAJUSPJEŠNIJI SPORTISTI INVALIDI – ŽENE:

1. Kadira Nukić, Streljački invalidski klub „Tuzla“

2. Kategorija: NAJUSPJEŠNIJI SPORTISTI INVALIDI – MUŠKI:

1. Ermin Jusufović, SKISO „Sinovi Bosne“ – Lukavac

3. Kategorija: NAJUSPJEŠNIJA SPORTSKA EKIPA INVALIDA:

1. Streljački invalidski klub Tuzla
2. SKISO Sinovi Bosne Lukavac
3. Klub specijalnih sportova Tuzla

4. Kategorija: NAJUSPJEŠNIJI TRENER U INVALIDNOM SPORTU:

1. Ejub Mehmedović, trener reprezentacije BIH u sjedećoj odbojci
2. Fahrudin Muharemović, SKISO „Sinovi Bosne“ – Lukavac
3. Mirsad Hasić, Streljački invalidski klub „Tuzla“

Priznanja u oblasti „Specijalne Olimpijade“ dobili su

1. Irmela Peranović
2. Admir Aščerić
3. Boris Kasumović

5. Kategorija: NAJUSPJEŠNIJI KADET/KADETKINJA:

1. Hamza Čajić, KBS Orkka Lukavac
2. Mila Hrustić, Plivački klub „Zmaj Alpamm“ Tuzla
3. Dina Mahmud, KBS „Tuzla-Sinbra“ Tuzla
Belmin Mrkanović, AK Doboj Istok, Klokotnica

6. Kategorija: NAJUSPJEŠNIJI JUNIOR/JUNIORKA:

1. Rusmir Malkočević, AK „Sloboda Tehnograd“ Tuzla
2. Melisa Brčaninović, KK „Jedinstvo BH Telecom“ Tuzla
Maid Sukanović, Plivački klub „Zmaj Alpamm“ Tuzla
3. Selma Ograšević, Judo klub Lukavac Lukavac
Mensur Đozić, KBS Orkka Lukavac

7. Kategorija: NAJUSPIJEŠNIJI TRENER U VALIDNOM SPORTU:

1. Mara Lakić-Brčaninović, KK „Jedinstvo BH Telecom“ Tuzla
2. Željko Zombra, KBS Orkka Lukavac
3. Haris Hasić, Plivački klub „Zmaj od Bosne“ Tuzla

8. Kategorija: NAJUSPJEŠNIJE EKIPA U MUŠKOJ/ŽENSKOJ KONKURENCIJI:

1. Amaterska nogometna reprezentacija Tuzlanskog kantona
2. Kuglaški klub Sloboda – Tuzla
3. KK „Jedinstvo BH Telecom“ Tuzla
OKK Sloboda Tuzla

9. Kategorija: NAJUSPJEŠNIJI SENIOR/SENIORKA:

1. Semir Delić, KBV „ FlekTom Cat“ Tuzla
2. Enid Numanović, KBS Banovići Banovići
3. Dajana Crnoglavac, KBS „Tuzla-Sinbra“ Tuzla
Osman Junuzović, AK Doboj Istok, Klokotnica

Tuzlarije


Tuzlarije


Tuzlarije


Tuzlarije


Tuzlarije


Tuzlarije


Tuzlarije


Tuzlarije


U revijalnom dijelu programa nastupili su učenici Srednje muzičke škole Tuzla, plesna grupa Pop Lock, sopranistica Dženana Huseinagić Sivić, te pjevači Maid Hećimović i Amel Ćurić.

Tuzlarije


Tuzlarije


Tuzlarije


S.P.

Priredio(la):