Prva utakmica završnice juniorskog prvenstva BiH
SLOBODA DITA DEKLASIRALA SARAJLIJE
Sloboda Dita - Bosna Merkur osiguranje 119:85

Prvi igrac utakmice - Elmedin Kikanovic (Snimio: Miro Petrovic)
U prvoj utakmici završnice juniorskog prvenstva BiH, u Tuzli je sinoć Sloboda Dita deklasirala Bosnu Merkur osiguranje iz Sarajeva rezultatom 119:86 (22:10, 28:22, 31:25, 38:28). Na taj način tuzlanska ekipa je napravila veliki korak ka osvajanju naslova prvaka BiH.
Već na početku bilo je jasno ko je favorit susreta, kada su Tuzlaci u 5. minuti poveli 16:0. Ta se prednost neprestano povećavala, da bi dostigla + 37 poena. Na kraju je bila ubjedljiva pobjeda, koju trener Sarajlija, Senad Redžić, nije mogao sportski podnijeti nego je stalno prigovarao sudijama, zbog čega su mu odlični suci (Seid Nožinović/Mirza Hatibović)dodijeliloi tehničku grešku.
Prvo ime susreta svakako je bio kapiten Sloboda Dite Elmedin Kikanović koji je postigao 35 poena, imao strašan šut za dva poena (15-17 ili 88 %), te 10 skokova, a odmarao je samo dvije minute.
Odlični su bili i Ramzudin Hasić (22 poena, 8 skokova, šut za dva poena 10-11), Miroslav Pranjić (17 poena, 2 trojke), te Saša Džambić (16 poena), ali su odlično odigrali svi koji su ulazili u igru. U redovima Bosne Merkur osiguranja, donekle se isticao jedino Sead Šehović (23 poena, 5 skokova).
Danas se prvenstvo nastavlja utakmicama Široki Eronet - Bosna Merkur osiguranje (11 sati), a u 18 sati igraju Sloboda Dita - Široki Eronet.(mp)

Priredio(la): tuzlarije/mp