04.06.2006.
Završeno juniorsko prvenstvo BiH u košarci
SLOBODA DITA PRVAK DRŽAVE
najbolji strijelac i igrač turnira Elmedin Kikanović, kapiten tuzlanskog tima

Kosarkasi, treneri i funkcioneri Slobode Dite s medaljama i peharima (Foto: M.Petrovic)
Juniori Sloboda Dite novi su prvaci države u košarci. U odlučujućoj utakmici za naslov prvaka, večeras u Mejdanu pred oko 700 gledalaca, uz dobro suđenje Nožinovića (Tuzla) i Lovrića (Široki Brijeg, izabranici trenera Azura Sakića i Nedima Avdića savladali su Široki Eronet 93:87. Pobjednički pehar predao im je član Predsjedništva KS BiH, dr. Mirsad Đonlagić.
Drugo mjesto osvojili su košarkaši Širokog Eroneta, koji su pobijedili Bosnu Merkur osiguranje 86:67, dok su juniori sarajevskog kluba treći bez i jedne pobjede u završnici prvenstva.
Za najboljeg igrača juniorskog prvenstva proglašen je kapiten Sloboda Dite, Elmedin Kikanović, a njemu je statuetu košarkaša predao reprezentativac BiH, Jasmin Hukić. Kikanović je dobio i drugu statuetu kao najbolji strijelac dvodnevnog takmičenja sa 77 poena.
U petorku prvenstva izabrani su: Kikanović i Džambić (Sloboda Dita), Đedović (Bosna MO), Šušak i Lovrić (Široki Eronet.
Po ocjeni sudionika, ovogodišnja završnica prvenstva organizovana je na visokom nivou. (mp)

Priredio(la): Tuzlarije/mp