03.07.2006.
Peti memorijalni turnir, Orašje
Sloboda nakon penala pobijedila Sarajevo

Stadion Goal u Orašju. Gledalaca 200. Sudija: Slavko Zovkić (Tramošnica). Pomoć nici: Ivica Beković (Ugljara) i Đuro Janjić (Vidovice). Delegat: Zvonimir Marić (Brčko). Strijelci: 1:0 - Muharemović (20), 1:1 - Kasapović (52). Strijelci iz jedanaesteraca: 2:1 - Hasančić, 2:2 - Borogovac, 3:2 - Muharemović, 3:3 Sadiković, 4:3 - Mačkić, 4:4 - Tirić, 5:4 - Trivunović, 5:5 - Kurević, 5:5 - Mašić, Adilović brani, 5:6 - K. Čejvanović. Žuti kartoni: Repuh (Sarajevo). Rezultat: Sarajevo - Sloboda 5:6 - penali, u regularnom vremenu 1:1.

SARAJEVO: Alaim (od 64. Fejzić), Muharemović Mačkić, Trivunović, Šaraba (od 72. Zukić), Janjoš (od 64. Čomaga), Duro (od 46. Maksumić, od 60. Mašić), Repuh (od 40. Bogdanović), Hadžić (od 46. Kapetanović), Obuća (67. Pliska), Šarić (od 46. Hasančić). Trener: Husref Musemić.

SLOBODA: Adilović, Likić, Pantić, K. Čejvanović, Brđanović (od 68. Tirić), Omić (od 67. Ibrahimović), Hadžić (od 72. Borogovac), Divković (od 64. Sadiković), Borić (od 46. Tomić), Kasapović (od 76. Kurević), Omeragić. Trener: Ibrahim Crnkić.

U utakmici za treće mjesto Petog memorijalnog turnira „Ivica Džoić Šici“ Sarajlije su, nakon što su odigrali 1:1 sa tuzlanskom Slobodom, poslije izvođenja jedanaesteraca doživjeli poraz.

Ekipa Husrefa Musemića došla je u vodsvto u 20. minuti nakon što je Duro odlično uposlio Muharemovića, koji je u pravom slaomu prevario nekoliko igrača Slobode matirao Adilovića. U prvom dijelu Sarajevo je bilo kvalitetnije, ali nije bilo promjene rezultata.

U drugom poluvremenu nakon što se trener Musemić odlučio na nekoliko izmjena došlo je da pada u igri Sarajlija što su Tuzlaci kaznili golom u 52. minuti preko Kasapovića.