SPORTARIJE

19.10.2006.
Jučer u Stonoteniskom domu u Kreki
Prvenstvo u stonom tenisu za učenike osnovnih i srednjih škola Tuzlanskog kantona


U organizaciji Sportskog saveza TK, a pod pokroviteljstvom Ministarstva za nauku, obrazovanje, kulturu i sport, 18.10.2006. godine u Stonoteniskom domu u Kreki, održano je Prvenstvo Tuzlanskog kantona u stonom tenisu za za učenike osnovih i srednjih škola.

Učešće je uzelo oko150 takmičara iz 25 škola sa prostora općina Tuzla, Srebrenik, Doboj – Istok, Živinice, Teočak, Banovići, Kalesija, Lukavac, Gračanica i Gradačac koji su se takmičili u četiri kategorije u konkurenciji dječaka i djevojčica.
Takmičenje se odvijalo po Evropskom kup sistemu, gdje su ekipu sačinjavala tri takmičara sa jednim rezervnim igračem, koji su po Kup sistemu određenim žrijebom, igrali sve ekipne mečeve, na tri dobivena pojedinačna meča.
U samoj organizaciji, pored tehničkih lica SSTK svoj doprinos u dobroj organizaciji su dali takmičari i tehnička lica angažovanih od strane STK Kreka iz Tuzle.
Takmčenje je ispred pokroviteja Ministarstva za obrazovanje, nauku, kulturu i sport, otvorila prof. dr. Nađa Avdibašić Vukadinović.

Rezultati po kategorijama:



Djevojčice osnovne škole:

U ovoj kategoriji su bile prijavljene samo dvije škole i to Kreka iz Tuzle i Podorašje iz Srebrenika. U međusobnom meču bolje su bile takmičerke iz Kreke, čime su i osvojile prvo mjesto.

Dječaci osnove škole:

U ovoj kategoriji bilo je prijavljeno najviše ekipa a učešće je uzelo 17 škola: Kreka, Sveti Franjo, Pazar, Lipnica, Bukinje, Miladije (Tuzla), Klokotnica (Doboj Istok), Rainci Gornji (Kalesija), Rapatnica (Srebrenik), Musa Ćazim Ćatić, Safvet beg Bašagić (Gradačac), Teočak (Teočak), Poljice, Lukavac Grad (Lukavac), Soko (Gračanica), Grivice (Banovići), Druga OŠ Živinice (Živinice).
Nakon 17 odigranih mečeva, na prva tri mjesta su se plasirale ekipe: 1. Miladije, 2. Klokotica, 3. Musa Ćazim Ćatić.
Finale: Miladije – Klokotnica (3:1), Za treće mjesto: Musa Ćazim Ćatić – Bukinje (3:2).





Djevojčice srednje škole:

U konkurenciji je bilo prijavljeno šest ekipa i to: Gimnazija Meša Selimović, Građevinsko – Geodetska škola, Turističko – Ugostiteljska škola, KŠC Sveti Franjo, Medicinska škola (Tuzla) i MSŠ Doboj – Istok.
Odigrano je 7. mečeva a tri prvoplasirane ekipe su: 1. Gimnazija Meša Selimović (Tuzla), 2. MSŠ Doboj – Istok, 3. Medicinska škola Tuzla.
Finale: Gimnazija Meša Selimović - MSŠ Doboj Istok 3:1. Za treće mjesto: Medicinska škola – Ređevinsko – geodetska škola 3:0.


Dječaci srednje škole:

U prvom krugu takmičenja nastupilo je 12 ekipa i to: Rudarska škola, Medicinska škola, Građevinsko – geodetska škola, Gimnazija Meša Selimović, Turističko – ugostiteljska, Hemijska škola (Tuzla), MSŠ Čelić, MSŠ Lukavac, MSŠ Gradačac, MSŠ Teočak, MSŠ Srebrenik i MSŠ Doboj Istok.
U konkurenciji je odigrano 16 mečeva a tri prvoplasirane ekipe su: 1. MSŠ Doboj – Istok, 2. Gimnazija Meša Selimović Tuzla, 3. Građevinsko – geodetska škola Tuzla.
Finale: MSŠ Doboj Istok – Gimnazija Meša Selimović 3:2. Za treće mjesto: Građevinsko – geodetska škola Tuzla - Medicinska škola Tuzla 3:1.

Priredio(la): V.K.