03.02.2009. Denis Mujkić povrijeđen na Zlaći Bit ću spreman za napore u Medulinu
Fudbaleri Slobode su okončali i drugu fazu priprema. Boravak na Zlaći sigurno je godio Tuzlacima, iako će posljdnji dan po lošem pamtiti prvi golman Denis Mujkić. On je, naime, na treningu tokom intervencije dobio posjekotinu ruke ispod lakta.
 |
|
Priredio(la):
|
|
03.02.2009. Nakon plasmana u završnicu Kupa Marković napustio Sloboda Ditu
Košarkaši Sloboda Dite su pobjedom u Trebinju protiv Leotara (70:67) osigurali plasman u polufinale Kupa BiH. Po povratku u Tuzlu, klub je sporazumno raskinuo ugovor s bekom Milošem Markovićem, čijim učinkom Tuzlaci nisu bili zadovoljni. - Vjerovatno ćemo angažirati našeg bivšeg člana Ninoslava Miloševića koji je proveo neko vrijeme na probi i ispunio očekivanja trenera Senada Muminovića - rekao je Žarko Vujović, sportski direktor Sloboda Dite. E. M. (Avaz)
|
|
Priredio(la):
|
|
02.02.2009. Novosti iz KBS ˝Tuzla - Sinbra˝ Takmičarski vikend Karatisti KBS "Tuzla-Sinbra" ovog vikenda učestvovali su na dva takmičenja. Na Evropskom prvenstvu za kadete i juniore u Parizu, za reprezentaciju BiH su nastupile dvije takmičarke Kluba. U nedjelju je klupska ekipa učestvovala na Međunarodnom karate turniru "Šabac Open".
 |
|
Priredio(la):
|
|
02.02.2009. Šah kao vaspitna mjera Direktor Kazneno-popravnog zavoda Tuzla Hasan Hodžić i njegov zamjenik Ibrahim Prohić čine sve kako bi štićenicima ove ustanove olakšali dane. Tako su u toku prošle nedjelje organizovali simultanku Hamze Mujića, FIDE majstora, na 15 tabli.
 |
|
Priredio(la):
|
|
01.02.2009. Zimske Olimpijske Igre Specijalne Olimpijade U Ameriku ide i predstavnik KSS ˝Tuzla˝
Zimske Olimpijske Igre Specijalne Olimpijade trebala su biti održane u Sarajevu ali zbog nesuglasica i nemarnosti bh političara, organizacija je prebačena u Ameriku.
 |
|
Priredio(la):
|
|
01.02.2009. Nastavljena prva školska liga u odbojci za dječake Danas je u OŠ „Tušanj“ Tuzla nastavljena prva školska liga u odbojci za dječake u organizaciji Društva pedagoga tjelesnog i zdravstvenog odgoja TK i saglasnost Pedagoškog zavoda Tuzla.
Nakon četiri kola na 1. mjestu je OŠ „Prokosovići“ Lukavac, na 2. mjestu OŠ “Donja Orahovica“ Gračanica i na 3. mjestu OŠ „Grivice“ Banovići, slijede ih OŠ Šerići Živinice, OŠ Pazar Tuzla, OŠ Teočak, OŠ Ivan Goran Kovačić Gradačac i OŠ Bukinje Tuzla.
 |
|
Priredio(la):
|
|
01.02.2009. Kvalifikacije za državno prvenstvo za juniore u košarci Falconsi prekinuli dominaciju Sloboda Dite Nakon više od deset godina, u kojima su juniori, kadeti i pioniri Sloboda Dite predstavljali Tuzlanski kanton na svim završnicama državnih prvenstva, jučer je ta tradicija prekinuta.
Naime, u izuzetno zanimljivoj utakmici, ekipa juniora mlađeg tuzlanskog kluba "Salinas Falconsa" sasvim zasluženo pobjedila je vršnjake iz "Sloboda Dite" i tako objezbjedila plasman u nastavak takmičnja na nivou Bosne i Hercegovine.
 |
|
Priredio(la):
|
|
01.02.2009. Plivači ˝Zmaj Alpamma˝ osvojili šest medalja U subotu 31.01.2009. godine na bazenu SPENS-a u Novom Sadu održano je međunarodno plivačko natjecanje pod nazivom „Evropa 2009“. Plivalo se u malom (25 metarskom) bazenu a više od 600 takmičara je moralo nastupati u dva odvojena bazena da bi se takmičenje uspjelo održati u predviđenom roku.
 |
|
Priredio(la): S.M.
|
|
01.02.2009. Odigran susret četvrtine finala Kupa BiH Sloboda Dita u polufinalu KK Sloboda Dita jučer je na gostujućem terenu uz dosta poteškoća savladala ekipu KK SL IAT Leotara rezultatom 67:70. Tako su se i Tuzlaci priključili KK Širokom i Zrinjskom koji su učešće na finalnom turniru osigurali još ranije pobjedama nad Igokeom odnosno Borcem. Ovim je ekipa iz Tuzle danas ostvarila dvostruku pobjedu obzirom da su im upisani i bodovi iz ligaškog susreta sa KK Novi Grad Atal koji je registrovan sa 20:0. Posljednji polufinalista biće bolji iz susreta KK Slavija - KK Bosna ASA BH Telecom koji će se igrati u utorak, 3. februara. (sportsport.ba)
|
|
Priredio(la):
|
|
31.01.2009. Danas u Banovićima Nastavak Prve školske lige u odbojci U Banovićima je nakon kraće pauze zbog zimskog raspusta, nastavljena prva školska liga u odbojci za osnovce koju organizuje Društvo pedagoga tjelesnog i zdravstvenog odgoja TK. Danas su igrale djevojčice, a sutra igraju dječaci u Tuzli.
Kod djevojčica nakon odigrana četiri kola na 1. mjestu je II OŠ Gračanica, 2. mjesto je OŠ „Tušanj“ Tuzla, a 3. mjesto je OŠ I.G.Kovačić Gradačac.
Nakon odigravanja 4. kola liga se nastavlja u Lukavcu, a potom u Živinicama.
 |
|
Priredio(la):
|
|