29.10.2008. Sloboda vrlo blizu polufinalu KUP-a BiH Sloboda - Orašje 2:0 Fudbaleri Slobode su u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH ostvarili kapitalnu prednost savladavši Orašje 2:0. Tuzlaci su nakon večerašnje utakmice vrlo blizu drugog uzastopnog plasmana u polufinale, iako je malo nedostajalo da gosti izvuku sa obečavajućim minimalnin porazom.
Sloboda je imala više od igre većim dijelom utakmice, ali je svoju terensku nadmočnost naplatila tek u finišu utakmice.
 |
|
Priredio(la):
|
|
29.10.2008. FK ˝Sloboda˝ Orašju ne dozvoliti da postigne gol Prva od dvije četvrfinalne utakmice Kupa BiH, koje će odigrati Sloboda i Orašje, igra se danas na Tušnju sa početkom u 17. sati. Navijači će nakon dvije utakmice prinudne pauze moći uživo gledati „crveno-crne", koji planiraju upisati novu pobjedu, ali i ne primiti gol.
Za sastav neće konkurisati povrijeđeni Sarajlić i Kasapović, dok su nakon pauze što zbog kazni, što zbog povreda, Malkočeviću ponovo na raspolaganju Michellini, Mujkić, Zoletić i Tosunović.
 |
|
Priredio(la):
|
|
29.10.2008. Košarkaški klub „Magic“ iz Tuzle Uspješna turneja po Italiji i Španiji Košarkaški klub „Magic“ iz Tuzle boravio je od 20. do 26. oktobra na turneji po Italiji i Španiji gdje je odigrao niz utakmica sa nekoliko vrhunskih evropskih klubova, kao što su Armani Jeans Milano, CB Cornella Barcelona i CB Girona.
 |
|
Priredio(la): S.M.
|
|
28.10.2008. Mirsad Fejzić, nosilac najvećeg karate zvanja u BiH U okviru Svjetskog prvenstva u Sloveniji, pred petočlanim komisijom održano je polaganje za crne pojaseve.
Trener karate kluba „Forma“ iz Tuzle, Mirsad Fejzić, položio je za crni pojas sedmi dan, što je ujedno i najveće zvanje u karateu ikad ostvareno u Bosni i Hercegovini. To je plod njegovog 34-godišnjeg bavljenja karateom i ostvarenih rezultata na evropskim i svjetskim prvenstvima.
|
|
Priredio(la):
|
|
28.10.2008. Najava Press konferencija FK Sloboda Tuzla
Press konferencija FK Sloboda Tuzla će se održati danas (28. 10) u klupskim prostorijama na stadionu Tušanj sa početkom u 11. sati.
Tema press konferencije će biti odigravanje prve utakmice 1/4 kupa BiH, koju će u srijedu sa početkom u 17. sati odigrati FK Sloboda i HNK Orašje. (S.M.)
|
|
Priredio(la):
|
|
28.10.2008. Sloboda se okreće četvrtfinalu Kupa Protiv Orašja od 17 sati
Prvu utakmicu četvrtfinala Kupa BiH protiv Orašja Sloboda će odigrati sutra s početkom u 17 sati na Tušnju, odlučila je uprava tuzlanskog kluba. Gostujući bod u Travniku (1:1) najbolja je moguća pozivnica navijačima Slobode da bodre svoje ljubimce, pogotovo ako se zna da su posljednja dva susreta na Tušnju odigrana bez prisustva publike.
 |
|
Priredio(la): S.M.
|
|
28.10.2008. Danas mečevi 4. kola Sloboda Dita ide na četvrtu pobjedu S tri pobjede u isto toliko prvenstvenih kola košarkaši Slobode Dite istaknuli su najozbiljniju kandidaturu za vrh Lige 13 i osvajanje jednog od sedam mjesta koja vode u Ligu za prvaka BiH. Tuzlaci su u subotu na gostovanju u Mrkonjić-Gradu porazili domaću Mladost (79:70), a već danas (19 sati) u 4. kolu u dvorani Mejdan dočekuju još jednog debitanta u najvišem rangu, ekipu Novi Grad Atal iz Sarajeva.
 |
|
Priredio(la): S.M.
|
|
27.10.2008. KBS ˝Tuzla Sinbra˝ Izvještaj sa državnog prvenstva za kadete i juniore U Travniku se od 25. do 26.10.2008 godine održalo 15. državno prvenstvo za kadete i juniore na kojem je učešće uzelo 709 takmičara iz 70 klubova.
 |
|
Priredio(la):
|
|
27.10.2008. Tuzlaci vraćaju samopouzdanje Sloboda osvojila peti bod s gostovanja Sloboda je u Travniku ponovila rezultat iz trećeg kola, kada je u Istočnom Sarajevu sa Slavijom odigrala bez golova i osvojila gostujući bod. Slično je bilo i u Travniku, s tim da su Tuzlaci sada postigli pogodak. Dva vezana rezultatska uspjeha dodatno su podigla samopouzdanje Tuzlaka pred nastavak prvenstva i kup-utakmice.
 |
|
Priredio(la): S.M.
|
|
26.10.2008. Odličan nastup plivača PK Zmaj – Alpamm Hajder Ensar - dva zlata i dva državna rekorda
Prvo ovosezonsko takmičenje održano je jučer (25.10.) u Novom Sadu pod nazivom „Poletarac 2008“. Plivalo se u malom (25m) bazenu, sa elektronskim mjerenjem.
Na takmičenju je nastupilo 970 takmičara iz 33 kluba iz čitavog regiona.
 |
|
Priredio(la): S.M.
|
|