TUZLARIJE - KULTURASinoć u Mejdanu Tinejdžeri pjevaju hitove Sinoć je u velikoj dvorani Mejdana održana muzička manifestacija "Tinejdžeri pjevaju hitove". Pjevalo se, plesalo, šalilo i takmičilo.
Ukupno 24 učesnika uzrasta do 18 godina sa područja cijelog TK izveli su 19 velikih hitova, kako domaće tako i strane muzičke scene. Na kraju je pobjedio duet Šejla Glinac i Selma Hasanović sa pjesmom "Voules vous" (ABBA). Novčanu nagradu u iznosu 400 KM dodjelio im je u ime organizatora Stanislav Petrović, direktor SKPC Mejdan.
Nagradu za najbolju interpretaciju osvojila je Alma Dizdarević. Najbolji scenski dojam na žiri ostavili su Ena Berbić i Dino Hasić, dok su stimulativne nagrade pripale Emiru Mujkiću i Mahiru Šadiću. Izvođače na sceni pratio je live band sačinjen od braće Divjak (Dragan i Željko) i Sinanović (Samir i Damir), a sve numere bile su popraćene i odgovarajućim plesnim koreografijama plesnih skupina iz Tuzle i Lukavca. Program su obogatili i specijalni gosti – Batko, Igor Vukojević i Vedad Zulić, trostruki federalni prvak na harmonici.
Uz napomenu da je manifestacija odlično organizovana treba pozdraviti iskazanu namjeru organizatora SKPC Mejdan, da ovo takmičenje preraste u tradicionalno. Priredio(la): S.M. |