TUZLARIJE - KULTURA

06.01.2009.
“Mali princ” u Teatru Kabare Tuzla
Priču o savršenom dječaku režira Damir Altumbabić


Teatar Kabare Tuzla nešto više od mjesec priprema predstavu “Mali Princ” koju prema tekstu Antoana de Senta Egziperija (Antoine de Saint-Exupery) režira mladi tuzlanski glumac Damir Altumbabić. Riječ je o predstavi namijenjenoj dječijoj, ali i starijoj populaciji.

- To je priča o savršenom dječaku koje želi upoznati svijet. Hodajući po planetama, upoznaje odrasle osobe koje su odavno izgubile ono dječije u sebi. Tekst je dosta komplikovan, a mi nastojimo da ga što bolje obradimo kako bi ga djeca mogla shvatiti - kaže Altumbabić.

U predstavi igraju Sanela Babić, Emina Goletić, Igor Angirević, Haris Mrkonja, Matej Baškarad i Damir Altumbabić, koji potpisuje i scenografiju. Kostimografiju potpisuje Maja Hrvanović, a muziku Lejla Mulaosmanović. Premijera je planirana za kraj januara.

A. Mu. (Avaz)

Priredio(la): S.M.