TUZLARIJE - KULTURA

24.09.2009.
Otvoreno „Pozorište bez granica“
Festival počeo monodramom


Na kamernoj sceni Doma mladih u Tuzli preksinoć je otvoren 9. festival „Pozorište bez granica“, koji se održava u okviru manifestacije „Ljeto u Tuzli“. Publika će do 26. septembra imati priliku da pogleda devet predstava, od kojih su dvije dječije.

Festival zajednički organiziraju Draft teatar i Dom mladih, a otvoren je autorskim projektom Tuzlaka Dragana Tešića „Nije sve u glavi, nešto je i u guzici“.

- Monodrama na komičan način govori o trenutnoj političkoj situaciji, a njeno katastrofalno stanje već dugo me je tjeralo da napravim ovakvu predstavu - kazao je Tešić.

Komad Draft teatra publika je ispratila burnim aplauzom, a nakon nje, na istoj sceni Duško Jokić izveo je monodramu „Neko nas posmatra“ u produkciji banjalučkog DIS Teatra. Iako su Općina Tuzla i Vlada TK pokrovitelji ovog festivala, niko se od općinskih i Vladinih službenika nije pojavio kako bi otvorio ovu manifestaciju.

A.Mu.(Avaz)