TUZLARIJE - KULTURA

04.11.2009.
Davor Matošević nova nada Croatia Recordsa


Mladi i talentirani pjevač i tekstopisac iz Tuzle, Davor Matošević, novo je ime na hrvatskoj estradi, koji je nedavno potpisao izvođački i nakladnički ugovor s renomiranom hrvatskom diskografskom kućom, Croatia Recordsom za snimanje i izdavanje prvog promo maxi singla s njegove četiri kompozicije.



Ovaj 29-godišnji kantautor od petnaeste se godine bavi glazbom, te je tako pjevao i svirao gitaru u nekoliko bendova, bio je član raznih zborova, a u dvadesetoj je godini otkrio svoj talent za komponiranje, te se u skladu s time rodila i njegova želja za ozbiljnijim autorskim radom. U međuvremenu se pridružio tuzlanskom tamburaškom sastavu „Terzijan“, a nakon toga i Zboru katoličke mladeži "Iuventus Salinarum" za koji je skladao nekoliko pjesama, te je uskoro počeo pisati pjesme i na engleskom jeziku budući da je cijeli život slušao i izvodio glazbu s engleskog govornog područja.

Promo maksi singl CD Davora Matoševića svjetlost dana bi trebao ugledati krajem mjeseca studenog 2009. godine. Do tada njegove pjesme napravljene u acoustic / indie maniru možete poslušati na web linku:

www.myspace.com/davormatosevic

A.M.