BILTEN TUZLANSKOG KANTONA

25.04.2025.
Ministarstvo obrazovanja i nauke Tuzlanskog kantona:
Učenici završnih razreda osnovnih škola Tuzlanskog kantona posjećuju Potočare

Tuzlarije


U pratnji svojih nastavnika, učenici završnih razreda osnovnih škola s područja Tuzlanskog kantona ovih dana posjećuju Memorijalni centar Srebrenica – Potočari. Tokom aprila, Potočare će posjetiti oko 4000 učenika.

Tuzlarije


Ove posjete dio su šireg nastojanja Ministarstva obrazovanja i nauke Tuzlanskog kantona da kod mladih razvija svijest, empatiju i građansku odgovornost, te ih podstakne na aktivno promišljanje o važnim društvenim temama te osigura da najmlađe generacije odrastaju sa znanjem o važnim historijskim činjenicama kao što je genocid nad Bošnjacima u Srebenici, a koje ne smiju biti zaboravljene.

Tuzlarije


Posjete se završavaju u tišini i dostojanstvu, uz poruku da su Potočari mjesto sjećanja, učenja i podsjećanja na važnost obrazovanja koje gradi humanije i pravednije društvo.

Priredio(la): MON TK