TUZLANSKI DOSJE

29.12.2012.
Učenici i studenti građevine ˝spustili mehlem od sevdaha na duše posjetilaca˝




Nakon zajedničke saradnje na organizaciji međunarodne konferencije GTZ2012, sada već tradicionalna saradnja Rudarsko-geološko-građevinskog fakulteta, Mješovite srednje građevinsko-geodetske škole i Udruženja Kreativa Tuzla, rezultiralo je glumačko-muzičkim performansom pod nazivom „Mehlem od sevdaha“, koji je preksinoć održan u studentskoj radionici RGGF-a. Jake emocije koje su briljantno prenijeli učenici građevinske škole i studenti RGGF-a zajedno sa raskošnom odjećom dizajniranom od strane Udruženja Kreativa rezultiralo je oduševljenjem gostiju pozvanih od strane organizatora.



Specijalni gosti performansa su bili Nedim Čitaković harmonika i Azra Husarkić interpretator bosanske tradicionalne muzike, koji su čarolijom zvuka harmonike i rajskog glasa Azre Husarkić animirali publiku koja je zajedno sa njima pjevala tokom cijelog performansa.


Azra Husarkić


Kako kažu moderatori Edina Smajlović-Bijedić i Damir Zenunović neće se stati na ovome, te da u narednom periodu pripremaju još neka iznenađenja. Detalje nam nisu htjeli otkriti, ali su nam otkrili da će u narednim projektima doći do proširenja saradnje sa još nekoliko udruženja iz područja kulture i umjetnosti.
Takođe su najavili ponovnu izvedbu performansa nakon školskog raspusta o čemu će javnost biti na vrijeme obavještena.



Inače, tokom večeri je prezentiran i projekat Večeri srijedom koji studenti RGGF-a i Udruženje studenata građevine u Tuzli organiziraju unazad dva mjeseca, a koji je krunisan preformansom „Mehlem od sevdaha“. Prisutni su imali priliku da pogledaju kratki dokumentarni film o do sada održanim večerima. Večeri srijedom se neće održavati za vrijeme ispitnih rokova, do polovine februara, a potom studenti najavljuju veoma interesantne goste i nekoliko večeri iznenađenja, te poručuju, „Dobro nam došli!“


Priredio(la): Studentska Radionica RGGF-a