TUZLANSKI DOSJE

02.01.2013.
Osnova škola ˝Stupari˝
Donacija austrijske osiguravajuće kuće



Donacija Wienna insurance Group (WIG), jedne od vodećih austrijskih osiguravajućih kuća, za Osnovnu školu „Stupari“ u Stuparima, završena je uručenjem kompleta školskih lektira za biblioteku ove škole.



Vrijednost doniranih sredstava je 500 EURA, a škola je dobila 85 lektirskih naslova, kojih nema u biblioteci. Projekat je implementiralo Austrijsko-bosansko kulturno udruženje Medo, sa sjedištem u Beču.

Dževad Mešanović, direktor OŠ Stupari, zahvalio se na donaciji i kazao da je ona važna ovoj školi koja veoma teško dolazi do lektira.

"Žalosno je da u ovome vremenu mi ne možemo priuštiti našim učenicima da odrastaju s junacima dječije književnosti, pa je stoga pomoć Austrijsko-bosanskog kulturnog udruženja i grupacije WIG ohrabrujuća za nas i daje nam nadu da ćemo prevazići probleme s kojima se susrećemo u radu."

Lektire je ovoj školi uručio Hazim Karić, član Udruženja Medo.