TUZLANSKI DOSJE

19.02.2013.
˝Eko zeleni˝ održali godišnju press konferenciju


U organizaciji Ekološkog saveza „ Eko zeleni“ TK u utorak, 19. februara 2013. godine održana je Centralna – godišnja press konferencija za medije u Hotelu Tuzla.



U okviru Okruglog stola, koji je otvorio predsjednik Eko zelenih, dr.sc. Muhamed Omerović prezentiran je plan aktivnosti za ekološku 2013. godinu, koji se odnose na: rješavanje prioritetnih ekoloških pitanja koja opterećuju naš Tuzlanski kanton; provođenje ekološkog odgoja na svim nivoima obrazovanja; izradu eko – poslovnika o radu ekološke policije za TK; obilježavanju brojnih Međunarodnih ekoloških datuma; promociji ekoloških emisija u RTV medijima i mnoga druga pitanja.

Press konferenciju podržali su predstavnici Ministarstva za zaštitu okolice, predstavnici NVO za okoliš, prosvjetni radnici, direktori škola, učenici JU OŠ „ Novi Grad“ i mnogi drugi ljubitelji zdrave i čiste okoline.

S. Muratbegović