TUZLANSKI DOSJE

18.05.2013.
U Gimnaziji ˝Ismet Mujezinović˝ Tuzla
Održana Smotra kulturno – umjetničkog stvaralaštva

U petak, 17.05. u 9 sati uz obraćanje direktorice gimnazije „Ismet Mujezinović“ kao škole domaćina otvorena je Smotra kulturno – umjetničkog stvaralaštva 2013. U amfiteatru ispunjenom do posljednjeg mjesta, predstavilo se jedanaest srednjih škola iz Tuzle.





U okviru satnice i unaprijed planiranog rasporeda koji je trajao od 9:15 h, pa sve do 15:15 h predstavile su se:

• JU Mješovita srednja saobraćajna škola Tuzla
• JU Mješovita srednja hemijska škola Tuzla
• JU Mješovita srednja elektrotehnička škola Tuzla
• JU Mješovita srednja građevinsko - geodetska škola Tuzla
• JU Gimnazija „Meša Selimović“ Tuzla
• JU Mješovita srednja škola Živinice
• JU Turističko - ugostiteljska škola Tuzla
• JU Gimnazija „Ismet Mujezinović“ Tuzla
• JU Mješovita srednja rudarska škola Tuzla
• JU Mješovita srednja mašinska škola Tuzla
• JU Srednja medicinska škola Tuzla

Bila je ovo izvrsna prilika da gore navedene srednje škole prezentuju svoj rad. Tako su svi prisutni u amfiteatru imali priliku pogledati 11 drama, poslušati 20 različitih recitacija i recitala, a sve to u izvedbi učenika iz 11 srednjih škola.



Ovo je druga godina zaredom da gimnazija „Ismet Mujezinović“ bude domaćin ove manifestacije, te poručuju kako bi bili sretni da ovakvo što postane ritual, a pomenuta gimnazija tradicionalni domaćin istog.

T.Ž.