TUZLANSKI DOSJE

02.03.2015.
Sindikat solidarnosti pruža podršku radnicima hotela ˝Tuzla˝
U utorak, 03. mart 2015. u 10:45, u Moluhama, ulica Meme Suljetovića 94 (kod džamije) sudska policija će po nalogu Opštinskog suda u Tuzli izvršiti popisivanje imovine Sabine Omić, bivše uposlenice hotela "Tuzla".

Tuzlarije


Popisivanje se vrši kao priprema za pljenidbu, zbog neisplaćivanja kreditnih zaduženja uposlenice Hotela, iako je to po privatizacijskom ugovoru bila obaveza strateškog partnera Hotela, slovenačke firme RAM Invest.

Članovi Sindikata Solidarnosti će prisustvovati ovoj, kao i svakog narednoj sličnoj intervenciji policije, bilo da se radi o procjeni imovine ili pljenidbi.

Radnici Hotela Tuzla još uvijek vode sudsku bitku protiv RAM Investa, slovenačke firme koja je u međuvremenu otišla pod stečaj, a koja je voljom lokalnih vlasti dobila većinski udio u vlasništvu Hotela Tuzla, iako nije ispunila nijedan bitan uslov iz Ugovora. Ovo se prvenstveno odnosi na izmirivanje kreditnih zaduženja tadašnjih uposlenika Hotela, koji su na taj način izgubili vlasnički udio u Hotelu, a poslije toga i radna mjesta, dok su im ostali dugovi koje ne mogu vratiti.