TUZLANSKI DOSJE

11.05.2015.
Danas na stadionu Tušanj
Druženje Zlatana Saračevića i djece iz PU ˝Aladin˝

Danas su djeca, odgajateljice i treneri iz Predškolske ustanove Aladin u saradnji sa Gimnastičkim klubom Tuzla posjetili Atletski klub Sloboda Tehnograd iz Tuzle. Ovom prilikom ih je dočekao dr. sc. Zlatan Saračević, inače sportista stoljeća Grada Tuzle.

Tuzlarije


Djeca su u sklopu sportskih aktivosti koje imaju u PU Aladin Tuzla, imali priliku vidjeti koje sve ljepote koje pruža „kraljica svih sportova“ atletika.
Radoznala djeca su sa ushičenjem obišla su stadion Tušanj, dobro se upoznala sa svim disciplinama koje nudi Atletika. Naš ljubazni domaćin predstavio je sve discipline iz Atletike te djeci odgovarao na postavljena pitanja.

Druženje sa našim domaćinima proteklo je u sjajnoj atmosferi, prepunoj dječijih glasića, smijeha, ali i vrijednog rada na prikupljanju novih znaja.

Tuzlarije


Dr. sc. Zlatan Saračević, jedan od naših najuspješnih sportista, izvršio je kratku prezentaciju atletike, uz usmeno objašnjavanje i praktičnu demonstraciju tehnike bacanja kugle, diska, koplja itd. Mali gosti su vrlo disciplinovano i pažljivo pratili ovu prezentaciju.

Tuzlarije


Izuzetno uspješna škola sportske gimnastike Gimnastičkog kluba Tuzla, dobro organizovana i sa dobrim, jasno razrađenim planom rada i aktivnosti u Predškolskoj ustanovi Aladin Tuzla može biti primjer svima koje rade sa ovim uzrastom.

Tuzlarije


Vjerujemo da će neko od njih poželjeti biti uspješan sportista poput našeg domaćina.

Samo jedan izlet a tako mnogo lijepih uspomena!
A mi smo sigurni da oni koji imaju lijepe uspomene izrastaju u pozitivne, snažne, otvorene ličnosti.

Predškolska ustanova Aladin Tuzla
Gimnastički klub Tuzla