TUZLANSKI DOSJE

05.03.2016.
Najava večeri feminističke poezije
Šta je nama Osmi mart?
U organizaciji Tuzlanskog otvorenog centra, 7. marta 2016. godine, u 17 sati, bit će održana večer feminističke poezije na kojoj će Lejla Malićbegović, Bojana Matuzović i Amela Delalić čitati poeziju raznih autorica koje se u svojim izričajima opiru patrijarhalnim očmama: Erike Jong, Tatjane Gromače, Bisere Alikadić, Sylvije Plath, Margaret Atwood, Nermine Omerbegović i dr.

Tuzlarije


Poeziju je selektirala Selma Kešetović koja će i moderirati ovaj događaj, dok će se za muzičku pratnju pobrinuti Lejla Alijević.

Cilj ove ugodne večeri je podsjećanje na ono što je doista važno kada je riječ o Osmom martu – dugoj, kreativnoj i stalnoj borbi za ženska prava i ženski glas, ali i vraćanje ljubavi prema ovoj zahvalnoj vrsti umjetnosti.

Večer feminističke poezije starta u 17 sati u prostoriji Američkog kutka Tuzla.
Sve/i su dobrodošle/i.

B.K.